Witam,

jestem 25 letnią dziewczyną, mieszkającą nadal z rodzicami (jednak mająca w perspektywie względnie bliskiej wyprowadzkę). W związku z tym chciałabym w miarę niewielkim kosztem zaaranżować mój pokój, uzyskując jednocześnie strefę “dzienną” i “nocną”.

ilość miejsca nigdy nie było moim problemem – mam do zagospodarowania pokój o powierzchni 25m2 o regularnych kształtach (5mx5m). załączam orientacyjny plan. na chwilę obecną mam łóżko o rozmiarze 1,40 x 2,0 m, standardową wysoką szafę 1,0mx0,6m w której trzymam książki, 2 komody z Ikei (3 szuflady, 5 szuflad) z serii MALM a także, z tej samej serii, małą komódkę/szafkę nocną 2 szuflady. to są meble które chciałabym zachować – brakuje mi więc szafy na ubrania, jednak zanim postawię ten duży i ważny mebel w pokoju chciałabym jakoś wydzielić dwie wspomniane strefy w pokoju. niestety okno mam tylko jedno, zatem pokój jest dość ciemny.

poniżej mała legenda do mojego rysunku 🙂

na ścianie oznaczonej numerem 1 umieszczone są duże, czteroskrzydłowe drzwi, z których faktycznie używane i otwierane jest tylko jedno skrzydło – drzwi prowadzą do następnego pokoju. 

na ścianie oznaczonej 2 są kolejne drzwi, prowadzące do następnego pokoju.

na ścianie 3 jest okno 3 skrzydłowe.

ściana 4 jest pusta, jednak  nie powinna być zbyt mocno zabudowywana jakoże jest nieocieplona (stawiając na niej meble ściana nie może oddychać i może pojawić się grzyb 🙁 ) i musi być do niej w miarę swobodne dojście.

zależy mi żeby pokój był jasny ale jednocześnie przytulny. myślałam o podzieleniu pokoju na pół stawiając regał otwarty (np Ikea Expedit) i od okna stworzyć część dzienną, z fotelem albo pufami a za regałem – postawić łóżko, komódkę i mieć strefę do spania. jednak nie jestem pewna czy ustawiając tak regał de facto na środku pokoju nie zastawię wejścia i nie uzyskam efektu “upchania” wszystkiego w jednym miejscu.

 

baaardzo proszę o poradę. wiem, że rysunek jest mocno poglądowy, za co przepraszam, mając nadzieję że coś mi Panie podpowiecie jak sprawić by mój pokój stał się Moim pokojem 

 

Pozdrawiam,

Agata

Leave a Reply

Share This