PANELE SZKLANE W KUCHNI

By Wrzesień 28, 2012 Październik 2nd, 2012 Aktualności, Aranżacja kuchni, Dekoracja ściany

Czyli jak szkło ozdobi Twoja kuchnię!

Ostatnio miałem okazję oglądać niesamowite przykłady kuchni. Planując rozwiązanie dotyczące ścian, zwykle do głowy przychodzi zastosowanie kafli. A co gdyby zrobić coś innego? Mam dla Ciebie zupełnie inną propozycje, dzięki której nawet banalna kuchnia ze zwykłymi meblami może zyskać ciekawy wyraz. Piszę tutaj o zastosowaniu szklanych paneli między dolnymi a górnymi szafkami.

Może ono być w postaci:
– paneli szklanych laminowanych,
– szkła z nadrukiem.

Panel szklany to nic innego jak tylko dwie tafle zwykłego szkła lub hartowanego
pomiędzy którymi znajduję się folia z dowolnym nadrukiem. Pomiędzy szybami może także znajdować się różnorodny materiał jak np.: źdźbła trawy lub liście drzew co nada naszej kuchni żywy i ciekawy efekt.

Ale na tym nie koniec pomysłów na stworzenie oryginalnego  panelu szklanego do kuchni. Fantastyczny efekt daje folia metalizowana, na której może być napisany przez nas własnoręcznie wiersz lub list. Teraz możesz być pewny, że nikt nie ma takiej niepowtarzalnej i jedynej w swoim rodzaju dekoracji.

Szkło z nadrukiem występuje w postaci zwykłej szyby lub hartowanej, która jest wcześniej zagruntowana specjalnym podkładem. Następnie nanoszony jest rysunek przy użyciu plotera UV. W ten sposób możecie dowolnie komponować i aranżować swoje mieszkanie. Ograniczeniem jest tylko wasza wyobraźnia.

Jak Się do tego zabrać?

Co zrobić, aby nasza kuchnia miała taki niestandardowy wygląd?

To nic trudnego! Wystarczy tylko wymierzyć powierzchnię pomiędzy dolnymi i
górnymi szafkami naszej kuchni. Potem dobrze znaleźć odpowiednią firmę, która zajmuje się produkcją paneli szklanych lub szkła z nadrukiem i zamówić u nich odpowiednią usługę. Kiedy już odbierzemy gotowy produkt wystarczy go zamontować. Nie przejmujcie się tym, że szafki już wiszą. Całą instalację można wykonać bez ściągania istniejącego umeblowania.

Oto trzy sposoby wykonania:

1. Za pomocą specjalnych szyn, z których jedna przyklejona jest do blatu, a druga przymocowana odpowiednimi klipsami, które zamontowane są do ściany kołkami montażowymi. Teraz wystarczy wsunąć szybę w rowki szyn pod warunkiem, że mamy do niej dojście, z jednej ze stron. I to jest właśnie minus tego sposobu montażu.

2. Poprzez zastosowaniu śrub i dystansów. Jeśli wybierzemy taki sposób musimy w czasie zamawiania panelu poinformować wykonawcę o zrobienie otworów
montażowych. Powinny być one odpowiedniej wielkości i zazwyczaj umieszczone
na rogach tafli szkła. Minusem takiej metody jest brak szczelności miedzy ścianą
a szkłem poprzez zastosowanie dystansów. Plusem jest możliwość zamontowania
oświetlenia za szybą i wyeksponowanie w ten sposób naszej grafiki.

3. I na koniec trzeci i najbardziej popularny sposób, czyli montaż na klej szkła do ściany. Jest to odpowiedni sposób dla osób które nie chcą, żeby były widoczne elementy montażowe.

Myślę, że z łatwością poradzicie sobie z montażem, a jeśli nie to nic nie stoi na
przeszkodzie, aby zrobiła to firma wykonująca zamówione przez was panele szklane.

Dekoracja

Przy zastosowaniu odpowiedniego wzoru czy kolorystyki nasze meble kuchenne mogą prezentować się  świetnie, pod warunkiem  jeśli są dobrze dobrane do reszty całego pomieszczenia, jego koloru ścian, elementów dekoracyjnych czy oświetlenia.

Dodatkowym atutem jest stworzenie własnej kompozycji na szkle. Takim przykładem mogą być zdjęcia dzieci lub ich małe rączki odbite na papierze, a następnie ich zeskanowanie i nadruk. W ten sposób wszyscy odwiedzający, będą wam zazdrościć ładnej kuchni. A nic nie cieszy bardziej jak posiadanie czegoś wyjątkowego.

Życzę Wam powodzenie i takiego właśnie efektu.

Ciekawy jestem jakie Ty masz pomysły na wzór na panelu szklanym – liczę na komentarze!

ps. Jeśli podobają Ci się panele szklane – można zamówić projekt u Karoliny – zapraszam do kontaktu

Leave a Reply

Share This