Dobre oświetlenie łazienki

By Wrzesień 30, 2012 Październik 1st, 2012 Aktualności, Aranżacja łazienki

Z badań wynika, że statystycznie w łazience spędzamy około 3 lat swojego życia. A więc sporo czasu, dlatego warto się zastanowić co zrobić aby była miejscem wysokiej jakości o komfortu. Łazienka służy nie tylko do utrzymania higieny osobistej, ale to także miejsce relaksu po ciężkiej lub stresującej pracy. Na pewno marzycie o tym, aby w waszych łazienkach znajdowało się ogromne jackuzi z bąbelkami w którym można się oddać błogiemu relaksowi.

Dzisiaj napiszemy o jednym z elementów budowania dobrego nastroju w łazience – oświetlenie. Czasem w łazience można nic nie zmieniać, jeśli chodzi o umeblowanie – jedynie zastosować korekcje oświetlenia aby uzyskać fajny efekt.

ZAPOMNIANE OŚWIETLENIE

Oświetlenie spowoduje, że łazienka wyda się przestronna lub ciasna, przytłaczająca bądź lekka. Dająca  poczucie wolności, lub zamknięcia. Bardzo często zapominamy o doborze właściwego oświetlenia – dlatego cobyśmy w niej nie umieścili nie będziemy się w niej dobrze czuć. Częstym błędem jest kiedy dajemy tylko jedna górną lampę na środku sufitu, a o miejscach takich jak okolice lustra zapominamy.

Oświetlenie lustra

Przy lustrze potrzebne jest dodatkowe doświetlenie w postaci na przykład kinkietów

ściennych lub lamp zwisających z sufitu. Dzięki temu łazienka stanie się bardziej funkcjonalna. Można powiedzieć, że kinkiety wróciły do łask i na rynku pojawiły się różnego rodzaju kinkiety nowoczesne.  Dobrze jest kiedy oświetlisz lustro umieszczając źródło świata symetrycznie. Światło powinno być dużej mocy. Stosuj też żarówki z mlecznym i rozproszony światłem. Chodzi o to by twarz była tak oświetlona, by nie było na niej żadnych  cieni.

Można też zastosować oświetlenie led przy lustrach – tak jak przy teatralnych garderobach. Docenią to szczególnie Panie podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych.

Tworzenie nastroju – oświetlenie dekoracyjne:

Ważną rolę może odgrywać również oświetlenie dekoracyjne. Taka dekoracją może być użycie oświetlenia led wokół  wanny, pod szafkami, w kabinie prysznicowej itp. Można to zrobić dzięki specjalnym taśmom ledowym. Nie bójcie się ich, ponieważ są bardzo łatwe w montażu i dają wspaniały efekt. Zamocowanie ich odbywa się poprzez taśmę samoprzylepna umieszczoną na odwrocie paska z diodami. Innym sposobem jest użycie specjalnych profili aluminiowych przeznaczonych do tego celu.  Dodatkowym plusem jest to, że zasilane są napięciem stałym 12 V . Co za tym idzie są energooszczędne i bezpieczne w użytkowaniu.

Bardzo fajny efekt, daje również oświetlenie światłowodowe w postaci rozgwieżdżonego nieba. Można go sobie zamontować nad wanną lub bezpośrednio w zasięgu wzroku. W ten sposób leżąc w pianie poczujemy wyjątkowość naszej łazienki. Tego rodzaju światło wprowadzi nas w przyjemny nastrój podczas relaksu oraz uprzyjemni nam chwile spędzone w kąpieli.

ELEGANCJA

Oświetlenie główne naszej łazienki nie musi być już nudne i przedstawione w postaci punktów świetlnych. Może was zdziwię, ale mam na myśli żyrandol. Jest wiele teraz na rynku modeli, które są kopią pięknych i dużych żyrandoli, ale w pomniejszeniu. Zamontowany w naszej łazience nada jej wytworności jak w najwytworniejszym salonie.

Dzięki wprowadzeniu różnego rodzaju źródeł światła – będziecie mogli stworzyć miejsce pasujące w danej chwili do waszego nastroju i potrzeb. Nie będzie to zwykle miejsce, ze zwykłym oświetleniem. Ale coś magicznego i intymnego. Nawet najdroższe materiały użyte w aranżacji łazienki bez odpowiedniego podświetlenia stają się zwykłe i bez wyrazu. Zatem pamiętajmy o źródłach światła, które nadadzą blask naszemu miejscu relaksu jakim jest łazienka.

 

Leave a Reply

Share This