6 rzeczy, które trzeba zrobić, zanim zaczniesz projektować i remontować kuchnie

By Październik 2, 2012 Aktualności, Aranżacja kuchni

czyli jak przygotować się do pracy z architektem.

Przed podjęciem decyzji o zatrudniania projektanta kuchni dobrze przemyśl plan działania, który jest niezbędny do osiągnięcia zamierzonego sukcesu.

Pamiętaj, że dobry architekt powinien być w stanie pracować z wami tak, aby stworzyć wnętrze odpowiadające waszym pragnieniom i potrzebom. Musi on również zmieścić koszt projektu w granicy założonego budżetu.

Co powinieneś ustalić:

 Jaka kwotę pieniędzy możesz wydać ?

Poinformuj projektanta ile jesteś skłonny wydać na odnowienie kuchni. W ten sposób będzie wiedział jakie cena jest dla Ciebie przystępna. Natomiast Ty będziesz pewny, że projekt będzie podążał w dobrym kierunku i jego koszty nie zostaną przesadzone.
Jest to ogólnie przyjęty sposób przy określaniu planów dotyczących wyboru użytych materiałów.

W jakim okresie czasu chcesz osiągnąć cel?

Określ w jakim okresie czasu chcesz osiągnąć zamierzony cel. W drodze konsultacji z projektantem ustalcie harmonogram działań i czas dokonywania zmian w projekcie. Z punktu widzenia domowników jest to ważne, aby remont nie był dla nich uciążliwy i trwał w nieskończoność.

W jakim stylu planujesz urządzić kuchnie?

W miarę możliwości ustal swoje preferencje dotyczące stylu w jakim kuchnia ma być urządzona. Najlepiej jest to zrobić przed spotkaniem z architektem. Poprzeglądaj katalogi i magazyny z projektami. Gdy te informacje będą nie wystarczające odwiedź salony z wystrojem kuchennym. Poszukaj w internecie. W ten sposób na spotkaniu pokażesz zgromadzone materiały z zaznaczonymi wątkami i stylami jak również kolorami jakie Ci się podobają. Projektant zobaczy jaka jest Twoja wizja urządzenia kuchni i jakie chcesz zastosować materiały. Nie zapomnij o liście pytań.

Do jakich celów będziesz wykorzystywał kuchnię?

Przygotuj się na pytania ze strony architekta wnętrz. Będzie on zadawał pytania typu: W jakich ilościach będziesz przygotowywał jedzenia dla rodziny i znajomych? Czy codziennie Twoja rodzina przygotowuje obiad i w jakiej formie? Jaka liczba osób będzie korzystać z kuchni? Czy będzie to miejsce tylko do gotowania czy będzie służyć jeszcze do innych celów?

Jak przygotujesz się do realizacji przedsięwzięcia?

Każdy remont wiąże się z utrudnieniami i trzeba być do nich przygotowanym. Z dobrym planem działania wszystko przebiegnie szybko i sprawnie. Upewnij się, że miejsce remontu jest dobrze oddzielone od reszty mieszkania. Ma to wpływ na bezpieczeństwo i na przestrzeń, w której będzie się poruszał wykonawca i jego ludzie. Może zajść taka potrzeba, aby wydzielić tymczasową przestrzeń na przygotowywanie posiłków. Bądźmy na to przygotowani.

Czy będziesz miał czas nadzorować postęp prac ?

Zastanów się nad tym czy w całości zaufasz projektantowi wnętrz i jemu oddasz nadzór nad projektem wykonawczym? Czy może będziesz to robił sam, aby mieć pewność co do oczekiwanego rezultatu. Możesz tutaj również wyznaczyć osobę z Twojej rodziny, która będzie trzymała rękę na pulsie, jeśli Ty nie będziesz miał na to czasu.

Jeśli odpowiesz sobie na powyższe pytania, będziesz miał ułatwioną drogę do osiągnięcia celu jakim jest Twoja nowa i wymarzona kuchnia. Wszystkie etapy realizacji pójdą sprawniej. Będziesz bardziej przekonany do tego jaki efekt chcesz uzyskać i zaoszczędzisz nerwów gdy trzeba będzie podjąć szybko decyzję.

Leave a Reply

Share This