Treść pytania:

Witam, proszę o pomoc w aranżacji salonu z aneksem kuchennym oraz maleńkiej sypialni. Chcielibyśmy urządzić salon nowocześnie i uzyskać efekt dużej przestrzeni, a jednocześnie wydzielić mały pokoik na sypialnie. Układ okien na to pozwala i właściwie ze względu na tę możliwość zdecydowaliśmy się na zakup tego mieszkania.  Chcemy również kosztem zmniejszenia łazienki wygospodarować miejsce na szafę w przedpokoju. W załączeniu przesyłam rzut, na ktrym sami wprowadziliśmy zmiany, ale może ma Pani jakiś inny pomysł. Zastanawiamy się jeszcze co zrobić, aby drugi mały pokój nie był ciemny (jest tam tylko jedno wąskie okno wychodzące na osłonięty ścianą balkon).
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. Agnieszka

Odpowiedzi projektantów i architektów

 • Karolina pisze:

  Witam,

  Bardzo dobry pomysł z wydzieleniem sypialni. W ściance dzielącej ją od salonu wstawiłabym drzwi przesuwne (pojedyncze lub podwójne). Byłoby tu miejsce na szfę przy ścianie długości 240cm. Jeśli chodzi o łóżko to minimalny wymiar ma ok 205-210cm więc nie będzie za bardzo przejścia. Łóżko stałoby prostopadle do najdłuższej ściany. Kolejną możliwością jest wstawienie łóżka w lewym górnym rogu pokoju, a w dolnym prawym rogu ustawić szafę.

  Szafę w przedpokoju proponuję nie dawać głębszej niż 50cm, gdyż dobrze jakby przejście w przedpokoju miało szerokość ok 110cm, z tego co widzę na rzucie jest 160cm.

  W drugim małym pokoju dobrze zastosować jasną kolorystykę ścian, mebli. Dodatkowo można użyć farbę rozświetlającą z serii Dulux światło i przestrzeń.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

Zostaw odpowiedź

Share This