Wydzielenie pomieszczenia

Dzień Dobry,
mieszkam w mieszkaniu 2 pokojowym (1 sypialnia + salon z kuchnią). Chciałabym z mieszkania wydzielić kolejne pomieszczenie (2 sypialnie dla dzieci + salon z kuchnią dla mnie i męża), Mieszkanie z 2009 roku więc większość ścian można usunąć.
Chciałabym się dowiedzieć jaka byłaby cena projektu (samych rzutów) mieszkania z uwzględnieniem wyżej wspomnianej zmiany.
Mieszkanie ma 61 m2.

pozdrawiam serdecznie

Join the discussion 3 komentarze

 • Katarzyna Lach pisze:

  Dzień dobry,
  Dodatkowy pokój wydzieliłam w miejscu kuchni, przy łazience zaproponowałam aneks kuchenny z jadalnią. W głębi salonu – narożna rozkładana kanapa. W przedpokoju zamiast garderoby – dwie szafy.
  Z pozdrowieniami
  wydzielenie pomieszczenia

  • Anna pisze:

   Dzień dobry,
   Dziękuję za przesłana propozycje. Szczerze mówiąc liczyłam na projekt, który zmniejszy mi ilość korytarzy A nie zwiększy. Nie da się z tym nic zrobić?
   Zależy mi też by kuchnia była w linii prostej na jednej ścianie lub ewentualnie lodówka na drugiej.
   Nie chciałabym by w drzwiach wejściowych było widać kto siedzi na kanapie w salonie więc na pewno zamurowala bym obecne wejście do salonu, ktore zrobiłabym z boku.

  • Katarzyna Lach pisze:

   Szanowna Pani,
   W odpowiedzi na Pani sugestie skorygowałam zaproponowany układ. Zmiany są niewielkie. Chciała Pani zrobić wejście do salonu z boku, jednak w ten sposób nie zmniejszymy strefy komunikacji. Przedpokój nie powinien być zbyt wąski, jeśli stanowi wydzielone pomieszczenie, tak by można się w nim minąć, swobodnie rozebrać lub przywitać gości. Biorąc pod uwagę Pani prośbę, zmniejszyłam powierzchnię przedpokoju, zachowując szerokość 260 cm (uzyska Pani prawie 200 cm po zabudowaniu szafy wnękowej).
   Chciałabym zwrócić jeszcze Pani uwagę na proporcje pomieszczeń. Projektując pokoje mieszkalne staramy się, aby pomieszczenie było prostokątem o proporcji boków max. a:2xa. Przy wydzielaniu kolejnych pomieszczeń nie jest łatwo zachować właściwą proporcję, a co za tym idzie, poprawnie zaaranżować podłużne pomieszczenia. Dlatego istotne jest rozmieszczenie mebli, w tym blatu roboczego w kuchni. Jeśli chce Pani umieścić go na jednej ścianie, to albo będzie zbyt mały, albo optycznie wydłuży pomieszczenie, skracając tym samym strefę dzienną. Dlatego zachęcam do układu w literę L, który moim zdaniem będzie optymalny w tym mieszkaniu.
   Pozdrawiam

   wydzielenie pomieszczenia

Leave a Reply

Share This