Wąska łazienka

Czerwiec 10, 2012Pytanie do architekta
Treść pytania:
Witam. Mam problem z zaaranżowaniem wąskiej łazienki - ułożenie płytek. Chciałabym, aby łazienka była w kolorze biało-niebieskim. Biorę pod uwagę dwie kolekcje płytek Paradyż-Vivida blue lub cersanit -Atola blue (w tym płytki z koralikami jako dekoracje, nie koła). Czy mogłaby Pani doradzić, w jaki sposób ułozyć płytki. Czy na podłodze białe czy niebieskie w karo, czy normalnie kładzione. Jakie płytki na ściane duże małe ze wzorem w pionie czy w poziomie, jak je ułożyć żeby wyszło ładnie, gdzie ułożyć płytki dekoracyjne (w niedużej ilości) itp. A może zna Pani inna kolekcje biało-niebieską?Na przeciw drzwi jest okno (drzwi i okno na krótkich ścianach), pod oknem na całej szerokości łazienki będzie kabina prysznicowa (nie wiemy czy z brodzikiem czy wyłożona płytkami - może Pani doradzi), po prawej stronie będzie umywalka, a po lewej przy drzwiach pralka, a kawałek dalej WC około 1,2 m od drzwi (geberit w ścianie-nie wystaje), na podłodze jest zrobione ogrzewanie podłogowe. Bardzo proszę o radę. Z góry dziękuję. Olga

Odpowiedzi projektantów i architektów

 • Olga pisze:

   
  Dziękuję za odpowiedz. Podoba mi się pierwsza propozycja, ale w jednej i drugiej jest mankament łazienka wyjdzie bardziej biała niż niebieska, a ja bym wolała żeby była niebieska a dodatki białe:) w tym mebelki. Płytki w wersji 1 będą kładzione w pionie  a wiec nie poszerzą łazienka a pewnie wręcz ja jeszcze zwężą. Myślałam żeby może te 2 krótsze ściany zrobić całe niebieskie. Pod prysznicem po obu stronach zrobić łączone pasek łezki-niebieskie-łezki na całej długości. Podłoga biała na całości również pod prysznicem (tak jak Pani zasugerowała) a przy wc również 3 paski łezki-niebieskie-łezki, a przy umywalce, 3 rzędy po jednej płytce na górze łezki potem lustro i pod lustrem pół łezki po 1 kafelku w 3 rzędach. A reszta ścian biała. Ale nadal łazienka jest bardziej biała niż niebieska;) Ale gdyby moja opcja byłaby do przyjęcia to może i tak mogłoby zostać. A jaką miałaby Pani propozycję na niebieską łazienkę z dodatkiem białego w serii Atola. Pozdrawiam Olga
   

 • Karolina pisze:

  >Witam Serdecznie,

  Łazienka jest dość mała więc doradzałabym jasne płytki na podłodze (białe) można również użyć do tego niebieską fugę na podłodze (ale nie koniecznie). Jeśli chodzi o płytki cersanitu można tu uzyskać fajny efekt „lejącej się wody”;taki efekt możemy zrobić nad toaletą, przy umywalce i pod prysznicem. Jak na zdjęciach, które Pani otrzymała na maila. http://www.eplytki-walbrzych.pl/61681,lazienka-polcolorit-marconi-stella/73932,stella-beige  albo użyć tych płytek. Prysznic najlepiej bez brodzika, z samych płytek, będzie bardziej efektowny.

  Jeśli chodzi o kolekcję paradyż:
  – na podłodze białe płytki
  – tu gdzie będzie geberit dać ciemne VIVIDA BLUE struktura, a nad nim te z motywem kwiatowym, po bokach na całej wysokości dać listwę dekoracyjną może być zielona (nie koniecznie niebieska)

  oczywiście płytki na ścianie kłaść w poziomie, wtedy poszerzą optycznie łazienkę

  – na dalszej części tej ściany dać białe płytki VIVIDA BIANCO strukturę do wysokości jak geberit, a wyżej zwykłe białe bez struktury. Można tak je przeciągnąć w koło łazienki przy czym pod prysznicem na ściance gdzie będzie armatura dać płytki z motywem kwiatowym INSERTO na całej wysokość łącznie z listwą zieloną po bokach.
  – po stronie umywalki dać podobne płytki jak przy wc, lub użyć tylko niebieskich na całej wysokości z zieloną listwą.
  Jest też możliwość by wstawić delikatną listwę tak aby rozdzielała 2 faktury białych płytek na ścianie (wstawić ja pomiędzy).

  Pozdrawiam
  Karolina 

Zostaw odpowiedź

Share This