Urządzenie sypialni

Chciałabym poprosić o pomoc w ustawieniu mebli w sposób bardziej funkcjonalny. Największym problemem jest brak miejsca na jakieś dodatkowe książki bądź rzeczy typu laptop, maszyna do szycia (chodzi tylko o miejsce do postawienia). Czy mogłaby Pani zaproponować jakieś zmiany? Może jakieś półki, szafki na ścianach? Tylko szafy nie przeniesiemy. Reszta jak najbardziej jest do zmiany. Jeszcze do dyspozycji mamy dodatkową komode, choć pewnie do całości nie pasuje. W najbliższym czasie urodzi nam się syn i przez pierwszy miesiąc jego łóżeczko 120×60 będzie w naszej sypialni.
Jaka jest cena takiej porady? I jak długo trzeba czekać?
Wymiary łóżka 140×220
Komoda 80×100
Szafka nocna 40×55
Sypialnia: 12.2m2.

Join the discussion One Comment

 • Katarzyna Lach pisze:

  Dzień dobry, poniżej przesyłam Pani krótki opis oraz projekty 🙂
  Sypialnia małżeńska to pomieszczenie szczególne, które powinno sprzyjać atmosferze intymności i wyciszenia. Ważne jest, aby w pomieszczeniu, w którym wypoczywamy, nic nie rozpraszało naszej uwagi. Staramy się w nim eksponować niewiele rzeczy tak, aby łatwo było utrzymać porządek i czystość. Niestety często ze względu na brak wydzielonej garderoby i pomieszczenia do pracy, sypialnia musi pomieści niemal cały nasz dobytek. W takiej sytuacji powinnyśmy zadbać o to, aby meble stanowiły formalnie spójną całość oraz aby fronty szaf były gładkie i jasne (w przypadku niewielkiej powierzchni pokoju).
  W każdym z zaproponowanych układów łóżko ustawiono bokiem do okna i drzwi wejściowych. Takie ustawienie jest najbardziej korzystne, ponieważ pozwala podejść do łóżka z obu stron. Łóżeczko nie powinno ograniczać dostępu do szafy, więc w pierwszym układzie czasowo zajmie miejsce komody. Kiedy dziecko przeprowadzi się do swojego pokoju, komoda wróći na swoje miejsce. Za komodą mogą Państwo ustawić dwa regały słupki, które przejmą rolę stolików nocnych i pozwolą na przechowywanie książek. Regały mogą być zamykane, wtedy będzie można w nich przechowywać także odzież (maszyna do szycia znajdzie wówczas miejsce w szafie). Pomiędzy regałami mogą zawisnąć szafki lub półki.
  W drugim układzie dodatkowe szafki zaproponowano na wprost łóżka. Niestety przy tak długim łóżku proponowane meble nie mogą być zbyt głębokie, ponieważ utrudnią obchodzenie łóżka.
  Trzeci wariant zakłada wykonanie meblościanki na wymiar. W części nad łóżkiem półki i szafki powinny być wystopniowane – płytsze nad głową i głębsze powyżej.

  układ funkcjonalny sypialni
  układ funkcjonalny sypialni
  układ funkcjonalny sypialni

Leave a Reply

Share This