Urządzenie salonu

szanowni Państwo, potrzebuję pomocy przy aranżacji salonu, chodzi mi przede wszystkim o układ mebli. jaki projekt wybrać: aranżacja pokoju czy projekt funkcjonalny?  salon ma 35 mkw. pozdrawiam

Join the discussion 3 komentarze

 • Katarzyna Lach pisze:

  Szanowna Pani,
  Zaproponowałam trzy ustawienia. Pierwsze z zastosowaniem zestawu modułowego U-shaped, tak jak Państwo planowali, drugie – znacznie bardziej elastyczne – kanapa 2,5-os i dwie pary foteli niewielkich rozmiarów oraz trzecie – hybrydowe – narożnik i dwa fotele. We wszystkich wariantach telewizor znalazł się na ścianie z kominkiem. Jeśli marzy się Państwu więcej miejsc siedzących, będzie to najlepsze ustawienie dla TV, ponieważ nie zakłóci komunikacji. Jeśli kanapa będzie duża, pianino powinno stanąć przy stole. Jednak w czasie, gdy będą Państwo rozkładali stół, zrobi się ciasno.
  Proszę się zastanowić, które rozwiązanie będzie dla Państwa najlepsze. Kiedy wybiorą Państwo system modułowy, proszę sprawdzić wymiary poszczególnych elementów i upewnić się, czy szerokości przejść nie będą zbyt wąskie.
  Z pozdrowieniami,
  Katarzyna Lach

  układ funkcjonalny salonu 1
  układ funkcjonalny salonu 2
  układ funkcjonalny salonu 3

  • Katarzyna pisze:

   witam,
   przejrzeliśmy Państwa propozycje na nasz salon, najbardziej podoba nam się wariant nr 1, zwłaszcza, że po odwiedzinach w różnych salonach meblowych znalazłam parę kanap w U, które nie zajmują aż tyle miejsca na środku pokoju, jak ta w projekcie. i zaczynam rozglądać się za modułowymi, bo to świetne rozwiązanie.
   nie pomyślałam wcześniej o przestawieniu pianina, bardzo dobry pomysł.
   gdzie mogę ulokować półki na książki? czy nad telewizorem np.? a może nad pianinem?
   na ścianie po telewizorze, czyli na południowej chcemy powiesić obraz 100×70 lub 120x80cm, więc nie wiem, gdzie umieścić te kilkadziesiąt książek, w tym momencie są ułożone na 4 półkach po 130 cm każda.
   i jeszcze jedna kwestia: oświetlenie mamy w kilku miejscach, nad stołem żyrandol 3-punktowy, nad pianinem kinkiet (2 żarówki), żyrandol 5-punktowy w części z kanapą i telewizorem i kinkiet 2-punktowy na ścianie zachodniej w pobliżu TV. chciałabym jeszcze gdzieś postawić lampę stojącą.
   pozdrawiam

  • Katarzyna Lach pisze:

   Pani Katarzyno,
   Przestawiając pianino uzyska Pani miejsce przy kominku, w którym mogą Państwo zrobić biblioteczkę. Myślę, że to będzie eleganckie miejsce na ekspozycję książek (można wykorzystać zasilanie kinkietu do podświetlenia regałów). Druga propozycja, to półki nad komodą u czoła stołu – niemal na wprost wejścia do pokoju. Nie proponuję umieszczenia książek nad pianinem, ponieważ nie będzie wygodnie po nie sięgać.
   Dodatkowe oświetlenie powinno się pojawić w ciemnych częściach pomieszczenia: przy pianinie, w rogu pokoju (stołowe na komodzie lub podłogowe) i – do czytania – przy kanapie.
   Z pozdrowieniami,
   Katarzyna Lach

Leave a Reply

Share This