Układ funkcjonalny mieszkania

Treść pytania:

Witam, Potrzebuję pomocy w urządzeniu mieszkania 51 m2, 2 pokoje z kuchnią i łazienką, mieszkańcami są 2 kobitki: mama i córka- nastolatka (16 lat) oraz kot :-)
 • w załączniku przesyłam rzuty: wymiary mieszkania z obecnym rozstawieniem sprzętów (przyłącza wodne i kanalizacyjne rozstawione są tak jak sprzęty, nie zaznaczone są tylko liczniki wody: znajdują się za miską WC i zajmują miejsce do wysokości ok. 25 cm od podłogi i ok. 13 cm od ściany) oraz kilka niedokończonych wersji mojej wizji łazienki :-).
 • moje potrzeby:
  • po 1: co zrobić z łazienką aby była funkcjonalna (chodzi o układ ścian, sprzętów i szaf)
  • po 2: jak rozplanować ściany, sprzęty i meble w całym mieszkaniu, aby było przestronne, jasne, funkcjonalne, przy założeniu, że z kuchni powstanie pokój (sypialnia), a kuchnia zostanie przeniesiona do dużego pokoju na ścianę od łazienki (tam są wszystkie przyłącza)
  • po 3: wszystko powyższe powinno uwzględniać, że: 1. młoda ma alergię na kurz (szafy zamykane, jak najmniej półek i "pierdołek" do sprzątania), 2. kot potrzebuje w łazience miejsca na kuwetę (najlepiej chyba podwieszana szafka na umywalkę, ale to tylko mój pomysł), 3. potrzebuję jak najwięcej szaf, szafek- do przechowywania (również w łazience- np. kosz na pranie, itd.), 4. wszystko powinno być gładkie- ułatwiające sprzątanie, 5. salon ma pełnić funkcję: kuchni, jadalni, salonu i pokoju gościnnego
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
 • Jacek Wiktor napisał(a):

  Witam,
  przesyłam jeszcze jeden projekt układu funkcjonalnego Pani mieszkania.

  Pozdrawiam 🙂

 • Jacek Wiktor napisał(a):

  Witam,
  wanna będzie zasłaniać wnękę, którą można wykorzystać na szafę do sufitu.

  W przypadku tej łazienki możliwy jest taki układ jak w załączniku, innego już nie ma. We wnęce można umieścić szafę do sufitu. Szafa może się zaczynać na wysokość wanny.
  Pozdrawiam

 • Jacek Wiktor napisał(a):

  Dzień dobry,
  przesyłam pierwszą propozycję układu funkcjonalnego Pani mieszkania.
  Pozdrawiam serdecznie.

---

none-single
Share This