Uklad funkcjonalny mieszkania

By Kwiecień 12, 2018 Kwiecień 25th, 2018 Pytanie do architekta

Witam, proszę o wycenę wykonania projektu funkcjonalnego mieszkania o pow 42 m2, 1 łazienka + 1 malutka kuchnia+ korytarz+ 2 pokoje.
Monika 

Join the discussion One Comment

 • Katarzyna Lach pisze:

  Pani Moniko, posyłamy rozwiązania:

  Szanowna Pani,
  W każdym z rozwiązań proponuję rezygnację z jednego pokoju na rzecz przyzwoitej kuchni. Niestety układ ścian konstrukcyjnych, okien i pionów wentylacyjnych bardzo ogranicza możliwość aranżacji. Aneks kuchenny tej wielkości jest moim zdaniem nie do przyjęcia, a pomniejszając łazienkę niczego nie będziemy w stanie w niej ustawić.
  Dlatego dla każdego wariantu proponuję zlokalizować kuchnię w końcu korytarza.
  Pierwsza aranżacja zakłada pozostawienie ścian i otworów drzwiowych bez zmian. W łazience ze względu na bardzo małą powierzchnię zaproponowałam wannę (75 cm szerokości) z parawanem,
  miskę ustępową – najmniejszą z dostępnych – stelaż podtynkowy dobrze byłoby wkuć nieco w ścianę zabezpieczając powstały otwór nadprożem. Pralkę umieściłam w kuchni – obok zlewozmywaka.
  W miejscu aneksu kuchennego powstanie wygodna garderoba/schowek. Można także rozważyć zlokalizowanie tutaj pralki.
  Drugi układ z otwartą kuchnią, w której zaproponowałam rozkładany stolik śniadaniowy. Łazienka powiększona i jasna wyposażona w kabinę prysznicową, pralkę podblatową lub zabudowaną w słupku oraz miską ostępową w narożniku.
  W trzecim wariancie zabudowa meblowa w salonie umieszczona na przeciwległej ścianie w stosunku do poprzednich układów. Istniejąca wnęka zagospodarowana na głębszy schowek.
  Czwarty projekt pokazuje wykorzystanie wnęki w salonie na wyodrębnioną strefę sypialną. Możliwe jest w tym układzie wydzielenie sypialni za pomocą otwartych regałów, parawanu lub zasłony.

  Proszę o uzupełnienie dokumentacji o wymiary pionów wentylacyjnych (mierzonych do osi), abym mogła podać wymiary projektowanych zmian w układzie ścian i otworów.
  Z pozdrowieniami,
  Katarzyna LachLeave a Reply

Share This