trudny pokoj…

Wrzesień 7, 2013Pytanie do architekta
Treść pytania:

Witam 

Mam sypialnie w bardzo nietypowym ulozeniu choc jestem policealnej szkole w zakresie dekoracji wnetrz sama mam problem z aranzacja pokoju i prosze o pomoc doswiadczonych fachowcow. Pokoj jest prawie w kwadracie 3,85m2 na 3,53m2 sciana polodnowa z wyjsciem na taras i oknem jednodzialowym przy lewej krwawdzi sciany okno i z lewej strony dzwi balkonowe; sciana zachodnia to wielkie onkno 1,78cm mierzone we wnece okiennej usytulowane na srodku pod nim kaloryfer jeszcze starej daty zeliwny z 20 zeber pomalowany na bialo. sciana polnocna bez okn z szafa regalem na ksiazki i komoda.Sciana wschodnia na ktorej w narozniku stoi biurko z komputerem 2 stoliczki nocne i nasze wielkie malzenskie lożko 170 x210 mierzone z rama. powierzchnia do spania standardowa160 x 200 i w koncu w narozniku dtzwi otwierajace sie na pokoj na sciane poludniowa..Na scianie polodniowej od drzwi do okna tj jakies 150cm jest jeden regal szerokosci 100 cm i drugi 50 cm. Sciany sa pomalowane na kolor bajkowy roz Akrylit W Dekorala Wiekszosc mebli kolor sosna lub lub jasny dab. Najpierw chcialam urzadzic go w stylu indyjskim ale odeszlam od tej koncepcji .teraz chcialabym by byl w stylu prowansalskim lub angielskim.nie wiem jak poprzestawiac meble by stal sie on milszy. prosze o rade .pozdrawiam

Odpowiedzi projektantów i architektów

  • Ania pisze:

    Trudno jest rozplanowac ułozenie mebl nie znjąc ich dokładnych wymiarów ale proponuję narożne biurko ustwić miedzy oknami( narożnik pd- zach). Mozna łóżko i szafki nocne ustwić na ścinie pólnocnej a szafe regał i komodę na wschodniej.Regał blizej szafek nocnych.
    Stworzenie klimatu wnętrz prowansalskich czy angielskich wymagało by zastosowania pastelowych, stonowanych kolorów ścian i mebli. Kolor mebli to biel,krem z możliwymi przetarciami.Powinny być lekkie w formie z ciekawą linią i nieco romantyczne.
    Dodatki w postaci sztukaterii czy ormanentów, tkanin w drobny deseń wpłyna na kreowanie nastoju we wnętrzu.
    Anna Berner Paluch

Zostaw odpowiedź

Share This