ta sama kuchnia w innym wnetrzu

By Lipiec 30, 2012 Wrzesień 14th, 2012 Aranżacja kuchni, Pytanie do architekta

Witam Państwa
Chciałabym prosić o poradę związaną z aranżacją kuchni.
Ze względu na zmianę mieszkania i ogromne koszty z tym związane, na razie nie mogę pozwolić sobie na nowe meble kuchenne za kilkanaście tys. zł i chciałabym przenieść kuchnię z dotychczasowego mieszkania do nowego. Szafki kuchenne mają standardowe wymiary i z pewnością można je wpasować w nowe wnętrze tylko, że może ich być za mało, zwłaszcza tych dolnych, dlatego chciałabym wkomponować w nie jakieś nowe inne o standardowych wymiarach, które pasowałyby stylistycznie i kolorystycznie .Dotychczasowa kuchnia miała wymiary 250cm x 330 cm , była zamknięta a szafki ustawione były w podkowę., ponadto tezy wiszące wisiały na przeciwległej ścianie.Obecna jest częściowo otwarta na salon.
Szafki, które posiadam nie są zniszczone, mają fronty z płyty MDF w kolorze bladego seledynu o nie idalnie gładkiej powierzchni a boki i podstawy w kolorze drewna bukowego (jak na zdjęciu1) .Bukowe są też blaty. Szafek jest następująca ilość :
Stojące : 2 x 80 cm, 2 x 40 cm i 1 x20 cm (bez drzwiczek)
Wiszące : 1x 80cm, 1 x 60cm, 1 x 40cm, 1 x 30cm, 3 x narożne o głębokości 60cm ( szerokość frontu 45cm) i 2x45cm o wysokości 38 cm( nad okapem).

Fronty szafek zarówno stojących jak i wiszących posiadają tę samą wysokość t.j. 71 cm. więc może niektóre z nich dałoby się wykorzystać do szafek dolnych-stojących.
Szafek dolnych jest oczywiście mniej, ponieważ część powierzchni zajmowały takie urządzenia jak zmywarka, kuchnia gazowa i pralka (która teraz zmieści się w łazience).
Obecnie mam do zagospodarowania ścianę o długości 440 cm w linii prostej oraz kawałek ścianki przeciwległej o wym. 70cm x 180 cm. (jak na zał. rys).

Moja prośba dotyczy nie tyle zaprojektowania ustawienia szafek, co porady z jakimi dodatkowymi brakującymi elementami je skomponować ? z jakich materiałów ( gładkie z połyskiem czy np. szkło matowe itp.) i w jakiej kolorystyce itp? Czy blaty takie same jak były czy inne ?

Pozdrawiam serdecznie
Iwona Peret z Warszawy

Leave a Reply

Share This