Witam,
proszę o pomoc w rozmieszczeniu mebli w salonie z aneksem kuchennym, który powstał po wyburzeniu trzech ścianek, którego nie oddziela przedpokój i w tym miejscu chciałabym postawić szafę na buty i kurtki, a tym samym odrobine odgrodzić się od “ciekawskiego listonosza”. Meble kuchenne umieszczone zostaną na ściance o długości 292cm i dalej do końca pierwszego okna. Na ściance o długości 605cm chcieliśmy powiesić TV i tam mąż przygotował wszystkie przyłącza w ścianie. Mam wątpliwość czy umieszczenie w tym miejscu TV nie pomniejsza przestrzeni. Nie mam pojęcia gdzie umieścić rogówkę lub inny rodzaj wypoczynku, i koniecznie stół z krzesłami. Wyburzenie ścian miało powiększyć przestrzeń i ułatwić aranżacje. Niestety nie znamy dobrego rozwiązania zależy nam na przestrzeni. Bardzo proszę o pomoc. Ula
W załączniku przesyłam rzut salonu z kuchnia oraz projekt kuchni, który nam się podoba.

Join the discussion 3 komentarze

 • Jacek Wiktor pisze:

  Poniżej przykład kolorystyki dla takiego aneksu kuchennnego. Przy bardziej wyrafinowanej kolorystyce, trzeba będzie zrobić wizualizacje. Tutaj podaje bezpieczną paletę, która da wrażenie przestrzeni i będzie pasować.
  Płytki na podłogę szare, blaty – jasne drewno. Akcent kolorystyczny – turkus – może być seledyn lub inny żywy kolor.
  Kanapa albo jasna ecru lub biała, dywan czarny lub odwrotnie. Na czarnej kanapie widać kurz niestety. Zasłony i firany białe lub zbliżone do bieli.

 • Jacek Wiktor pisze:

  Witam serdecznie,
  prosiła Pani jeszcze o sprawdzenie wariantu:umieszczenie TV na ściance na której znajdują się drzwi do łazienki, a narożnik dłuższą częścią do ściany o wymiarach 604 cm, lub zamiast niego pojedyncze sofy lub fotel i sofa 3-osobowa może na środku kuchni korzystniejszy będzie wyspa z płytką szafką wysokości zwykłego stołu (zamiast stołu).

  jeśli chodzi o narożnik 604 cm – tutaj się nie zmieści. Poza tym taki długi narożnik trudno będzie zamówić:)
  poniżej rzut z wyspą. Jeśli chodzi o TV na ściance z drzwiami do łazienki, to nie bardzo rozumiem. Chodzi o to by telewizor był na przeciw drzwi wejściowych? Nie polecamy. Telewizor ostatecznie może być na stojaku wolnostojącym.
  Mam taką uwagę, że lepiej jest kiedy siedząc na sofie, nie będziemy widzieli kuchni. Salon ma funkcje wypoczynkowe, a kuchnia to praca. W kuchni podczas przygotowania jest jakiś tam bałagan.
  Goście są zachwyceni, kiedy gospodyni jednak dosiada się do gości. Nie muszą ją widzieć w trakcie pracy:)
  Jeśli chodzi o przestrzeń, dobrze zrobić wizualizacje aneksu wraz z meblami, wtedy Państwo będą mieć większą pewność rozwiązania.

  Pozdrawiam Jacek Wiktor i Dorota Krzyżaniak

 • Jacek Wiktor pisze:

  Witam,
  Pomieszczenie jest bardzo małe – więc swobody w rozmieszczeniu mebli nie ma zbyt dużej.
  Stół w każdej wersji jest rozsuwany. W przypadku gości można go przenieść na środek pokoju.
  Kanapa narożna 240×150.
  W jednym z układów stawiliśmy ściankę, tak by trochę odgrodzić toaletę od aneksu.
  Można to zrobić wąską szafką.
  W wersji środkowej – Jeśli ma Pani gdzie indziej umieścić kurtki, można zastosować szafki 35cm (na buty). Jednak szafa na kurtki musi mieć co najmniej 60cm głębokości. Jeśli mieliby państwo pytania, zapraszam:)

  Pozdrawiamy z uśmiechem
  Jacek Wiktor i Dorota Krzyżaniak

Leave a Reply

Share This