remont mieszkania – ograniczenia przez właścicieli

Treść pytania:

Uwaga: Pytanie zostało zadane w 2012 i może już być nie aktualne. Forma odpowiedzi architekta również uległa zmianie, jest bardziej rozbudowana i skuteczniejsza Witam Opiekujemy się mieszkaniem pod nieobecność właścicieli w kraju, musimy też odnowić mieszkanie. Ponieważ będziemy tu mieszkać 2-3 lata, a nie zawsze, chcemy to zrobić szybko i niezbyt wysokim kosztem... Właściciele postawili ograniczenia - kolory ścian mają być białe (niestety, bo ja nie przepadam i potrzebuję koloru), tapeta z długiego, wąskiego przedpokoju ma być wymieniona na nową (jaki wzór) lub mamy go pomalować na biało. Jak tu zagrać kolorem, żeby było miło i przytulnie? Meble niestety zostają ich, czyli wczesny Gierek... :P Chciałąbym też zapytać o szafki w kuchni. Kolor w kuchni będzie jasno-żółty, słoneczne lato ze Śnieżki, myślałam o czekoladowych szafkach (teraz są brzydkie, jasny brąz z zieloną dyktą zamiast szkła na środku drzwiczek). Podobno dobrze wyglądają szafki pomalowane emulsją akrylową? Nie zniszczymy tym mebli? Dziękuję i pozdrawiam serdecznie Katarzyna
 • Karolina pisze:
  test

  Witam,
  Jeśli farba jest przystosowana do drewna, jak najbardziej można ją zastosować, lecz wcześniej radziłabym dobrze oczyścić te szafki przed malowaniem. Do jasno-żółtej kuchni pasują ciemno-brązowe szafki, do całości proponuje pomarańczowe dodatki bądź zielone.
  Białe ściany w pokoju nie muszą być nudne, wystarczy je urozmaicić elementami dekoracyjnymi np. zasłony, poduszki, dywan, kolorowa komoda czy stolik, ramki na obrazy np.czarne (srebrne). Najlepiej jakby kolor był ten sam w dodatkach, ewentualnie mogą być jego różne odcienie.
  Na jednej ze ścian w przedpokoju możemy położyć tapetę z imitacją jasnego kamienia
  Uzyskaj link
  lub jasną z lekko ciemniejszym wzorem Uzyskaj link

  Pozdrawiam
  Karolina

Leave a Reply

none-single
Share This