Prośba o zmiany aranżacyjne mieszkania

Treść pytania:

Uwaga: Pytanie zostało zadane w 2014 i może już być nie aktualne. Forma odpowiedzi architekta również uległa zmianie, jest bardziej rozbudowana i skuteczniejsza

Witam,

Polecono mi Państwa stronę jako pomoc w zmianach architektonicznych jakie chcę zrobić w moim mieszkaniu.

Mieszkanie planowane jest na 4 osobową rodzinę (2 dorosłych i 2 dzieci).Planowo każde z dzieci będzie miało swój pokój (4 i5) a sypialnia rodziców będzie obok pokoju z aneksem (3).

W grę wchodzą zmiany dotyczące wejścia do domu. Do mieszkania przylega komórka lokatorska o powierzchni ok 1,8 m. Jest możliwe dokupienie również części korytarza przed drzwiami i przeburzenie ścian. W ten sposób komórka oraz część korytarza zostałaby włączona do części mieszkania. Czy warto robić takie zmiany? proszę o poradę, jak to najlepiej zaaranżować? czy zrobić tu garderobę? czy przez to nie będzie za duży korytarz? liczę na Państwa cenne uwagi. 

Jeszcze jedna zmiana dotyczy przeburzenia ściany łączącej WC z łazienką. może warto powiększyć łazienkę o korytarz a wejście do WC dać z zewnątrz?

Proszę o porady.

Pozdrawiam

Anna Wydra

698684444

wydra.anna@wp.pl

 

 • Karolina napisał(a):

  Witam, 

  Jeśli chodzi o łazienkę to nie ma sensu jej powiększać gdyż to niewiele da. Natomiast można drzwi do Wc dać z zewnątrz (na przeciw ściany z drzwimi wejściowymi) nie będą wtedy kolidować z drzwiami do łazienki, a także będzie lepszy dostęp z salonu jeśli np. goście będą chcieli skorzystać z toalety.

  Co do pierwszego pytania to jeśli mają Państwo możiwość dokupienia części korytarza to jak najbardziej polecam. Wtedy drzwi wejściowe do mieszkania byłyby na równi ze ścianą zewnętrzną komórki. Powstanie nam mały przedsionek gdzie można dać szafkę na buty i ewentualnie wieszak na wierzchnie ubrania. Natomiast komórkę oddzieliłabym drzwiami przesuwnymi (mogą być podwójne jak w szafie), powstanie nam tam schowek.

  Myślę, że mogłam coś podpowiedzieć. Zapraszam na moją stronę http://www.mieszkajmilo.pl gdzie mogą się Państwo zainspirować moimi wykonanymi aranżacjami.

   

  Pozdrawiam

  Karolina 

---

none-single
Share This