Aranżacja pokoju dziennego – prośba o poradę

Treść pytania:
Witam! Korzystając z możliwości zadania pytania ekspertom chciałbym się zwrócić z uprzejmą prośbą o poradę w sprawie optymalnego zagospodarowania pomieszczenia mającego mieścić kuchnię,niewielką jadalnię(4-6 osób),oraz salon z Tv.Zależy mi na koncepcji,która pomimo połączenia tych 3 stref nadal będzie tworzyła harmonię i nie będzie odbierała pomieszczeniu przejrzystości.Jak najkorzystniej zaplanować przedstawioną przestrzeń i na jakie rozwiązania się zdecydować chociażby w kwestii wyboru mebli do tych trzech stref? Pozdrawim serdecznie!

Odpowiedzi projektantów i architektów

 • Karolina pisze:

  Witam,

  Poniżej przedstawiam 2 układy, które są możliwe do zaaranżowania tego pomieszczenia. W 1 przypadku kuchnia jest w układzie U wraz z dodatkowym blatem i hokerami. Natomiast na drugim przykładzie jest układ L szafek kuchennych oraz więcej miejsca przy stole.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

 • Karolina pisze:

  Proszę o podesłanie dokładniejszego rzutu na miala: mieszkajmilo@gmail.com gdyż na stronie się nie wgrał.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

 • Łukasz pisze:

  Witam!
  Przesyłam bardziej precyzyjny rzut.Czy można prosić o naniesienie dwóch przykładowych koncepcji na zagospodarowanie tej przestrzeni?Przyznam,że aneks kuchenny nie jest zbyt duży i zastanawialiśmy się nad zwiększeniem odrobinę tej części,aby uzyskać większą swobodę przy pracach kuchennych.Czy umieszczenie np.niewielkiej wyspy kuchennej i otrzymanie tym samym dodatkowej powierzchni będzie miało sens?

 • Karolina pisze:

  Witam,

  Może posiada Pani bardziej wyraźny rzut tego pomieszczenia? Gdzie lepiej widać wymiary.

  Z tego co teraz widzę, aneks kuchenny można zrobić w kształcie lutery U, po jednej stronie byłyby hokery (od strony balkonu). Następnie w prawym dolnym rogu można ustawić stół (może być jednym bokiem przyparty do ściany). Sofę można ustawić prostopadle do wejści do pokoju dziennego, a na przeciwnej ścianie (po lewej stronie) zmieści się Tv oraz meble rtv. Tak by było swobodne przejście przez podwójne drzwi balkonowe.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

   

Zostaw odpowiedź

Share This