Prośba o pomoc z kawalerką

Treść pytania:
Szanowne Panie, jestem na etapie urządzania nowego mieszkania. Całość wymyśliłem jak na załączonych projektach. Przyłącza na telewizor są już wykonane więc niestety jego połozenie jest nie do zmiany. Proszę się nie sugerować kolorem podłogi. 1) Na całej powierzchni - salon, kuchnia będzie jasna podłoga i białe ściany, przełamane pasami tapety scotch (leroy merlin). 2) Problemy w zakresie, których zwracam się o opinię są następujące :- ) : a)odległość pomiędzy hokerami, a kanapą będzie wynosiła około 20 cm - czy to nie będzie się gryzło ? - nie chcę rezygnować z namiastki stołu przy kuchni ani wstawiać go w inną część pokoju... chyba, że mają Panie jakiś pomysł? Mogę też postarać się o mniejsza kanapę  (Zamiast tej http://allegro.pl/naroznik-picanto-mini-263x173-nowosc-2013-i3898897591.html WYBRAĆ tą http://allegro.pl/naroznik-focus-239x142-nowosc-2013-szok-cenowy-i3915542063.html ) - jest krótsza. b) czy jakoś lepiej można zagospodarować przestrzeń przy lodówce po lewej stronie ? (komin ma szerokość 43x43cm) c) czy jakieś uwagi, pomysły do projektu kuchni, stołu ? d) meble jednokolorowe czy dwu ? - ja skłaniam się ku opcji jednokolorowej (jasny + korpusy ciemne) e) czy w szafce narożnej zdecydować się na witrynę szklaną ze szkłem mlecznym? Z góry bardzo  dziękuje za pomoc smiling smiley i służę na przyszłosć rewanżem w zakresie prawnym :)  

Odpowiedzi projektantów i architektów

 • Karolina pisze:

  Witam,

  Najlepszą opcją byłoby przedłyżenie dolnych szafek kuchennych na długość 260cm, a zakończyć je przedłużonym blatem oszerokości 40cm, z miejscem na 2 hokery od strony dużego narożnika 263cm.

  Np. http://mieszkajmilo.pl/2012/11/maly-salon-z-neksem-kuchennym/  Chyba, że potrzebuje Pan miejsca na 4 osoby przy blacie/stole?

  Można także wstawić mały stół przy ścianie, za którą stoi wanna.

  Jeśli chodzi o lodówkę to najlepiej byłoby dobudować ścianę przy kominie, tak by lodówka znalazła sie na równi ściany i nie odstawała od niej.

  Meble najlepiej jednokolorowe + blat oczywiście w innej barwie. Dodatkowo w górnych szafkach można zastosować białe/mleczne szkło.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

Zostaw odpowiedź

Share This