Treść pytania:

16988
Witam, proszę o pomoc w aranżacji poddasza, aby było ono funkcjonalne. Na rys. I przedstawiony jest rzut istniejącego mieszkania, między pokojem 15.1, a kuchnią chciałbym wyburzyć ścianę działową aby powstał salon z aneksem. Tutaj zaznaczyłem na czerwono miejsce, w którym przewiduję miejsce na schody I między kuchnią, a pokojem lub po ścianie w istniejącym pokoju schody II. Na rys II są wymiary tego poddasza, znajdują się tam cztery słupy konstrukcji dachu, cztery okna dachowe oraz komin z przewodami wentylacyjnymi, oraz zaznaczyłem te dwa miejsca opcjonalne na schody. Na rys III jest rzut przekrój poprzeczny budynku. Na rys IV jest mój wstępny projekt. Chciałbym aby powstała na tym poddaszu sypialnia małżeńska z garderobą, pokój dla dziewczynki z funkcją spania oraz garderobą oraz łazienka. Proszę o poradę bądź wycenę takiej pomocy. Pozdrawiam Sebastian
 • Katarzyna Lach napisał(a):

  Dzień dobry,
  w oparciu o dokumentację oraz inwentaryzację przygotowałam dwa warianty aranżacji pomieszczeń. Niestety nie jestem w stanie zaproponować alternatywnej lokalizacji schodów, ponieważ rzut parteru jest niepełny. Zgodnie z dokumentacją układ połaci dachowych jest symetryczny, a więc odległość słupów na poddaszu od murłat powinna być taka sama. Na inwentaryzacji podaje Pan różne odległości. Nie opisał Pan okien dachowych – założyłam, że to do nich podaje Pan wymiary i że jest ich cztery. Dodatkowo brakuje mi informacji, czy płatwie podparte są mieczami zgodnie z dokumentacją budowlaną. Założyłam, że miecze są i zaznaczyłam je liniami przerywanymi.
  W prezentowanych wariantach pokazałam pokoje w układzie ścian, który Pan założył z niewielkimi modyfikacjami.
  W pierwszym zaproponowałam z wyodrębnienia garderoby na rzecz szaf i komód. Najbardziej efektywnie wykorzystają Państwo przestrzeń w osi ściany szczytowej – tutaj są Państwo w stanie zabudować szafę wysoką i i szafki nad półką nocną. Przy ściankach kolankowych proponuję wykonać komody na wymiar.
  Drugi wariant zakłada aranżację pokoju dziewczynki w miejscu, gdzie planował Pan sypialnię. Moim zdaniem to bardziej korzystne rozwiązanie – po pierwsze dziecko potrzebuje więcej dziennego światła i bardziej nieograniczonej przestrzeni, poza tym łózko małżeńskie w tym układzie nie wypada na wprost drzwi i pozwala na zagospodarowanie vis a vis łóżka biblioteczki lub telewizora.

  Wysokosc ścianki kolankowej przyjęłam zgodnie z jego założeniem – biorąc pod uwagę wymiary projektu wykonanego przez pana Sebastiana. Moim zdaniem można przyjąć wysokość min. 90 cm. Dodatkowo przy schodach prawdopodobnie trzeba będzie usunąć miecz i podeprzeć płatew słupem na podwalinie.

  Z pozdrowieniami,
  Katarzyna Lach
  poddasze
  poddasze

---

aBy odpowiedzieć skorzystaj z formularza na dole

Uzupełnij wymagane pola.
Dodaj zdjęcia, rzuty, projekty
none-single
Share This