pokój dziecięcy

Kwiecień 24, 2014Pytanie do architekta, Umeblowanie
Treść pytania:

Witam prosze o pomoc w urządzeniu pokoju dla 6 latka juz niedługo ucznia, w pokoju musi zanleżć sie miejsce na biurko i z tym mam problem, poniewaz wymiarowo nawet naraozne biurko nie miesci sie tam. Myślałam o usunięciu parapetu i zrobienia biurka na wymiar u stolarza. Synek marzy równiez o łóżku piętrowym, bardzo podoba mu sie to typu "kura" z ikei? Jakie kolory scian byłyby tutaj najlepsze??dziekuje

Odpowiedzi projektantów i architektów

 • Wioleta pisze:

  Jednak pierwsze rozwiązanie jest najlepsze,szafa pod oknem równiez sie nie zmiesci i bedzie wchodzić na połowe połówki okna :/ musze pomyslec o wymianie szafy na inną, moze znajde cos niedrogiego…Co Pani mysli o usunięciu parapetu, czy jest to konieczne i czy lepiej to bedzie wyglądać??na tych zdjeciach widać drzwi, czy jest jakas tansza mozliwosc odnowienia tego typu drzwi i metalowych futryn?? mi niestety nie podoba sie kolor, czy konieczna jest wymiana całych drzwi z futrynami??Dziekuje

 • Anna Berner-Paluch pisze:

  Łóżko na wprost wejścia nie jest dobrym pomysłem – żle wygląda i nie daje zaciszności. Proponuję przenieść szafę narożną pod okno z lewej strony i niski regał postawić na scinie w kierunku drzwi. Łóżko w miejsce szafy narożnej a birko pod oknem.Powinno być dobrze.
   

 • Wioleta pisze:

  Witam! Dziekuje za odpowiedz. Propozycja jest super niestety łóżko nie zmiesci się na tej ścianie, bo max po nawet usunieciu parapetu wejdzie tam łóżko długosci 200 cm. Jakie jeszcze rozwiązanie mogłaby Pani mi tu zaproponowac??

 • Anna Berner-Paluch pisze:

  Odradzam łóżko pietrowe. Lepszym rozwiązaniem będzie łózko flaxa z wysuwanym łóżkiem dla nocującego kolegi( może to przekona syna). Postawiałabym je w miejsce niskiego regału. Biurko małych rozmiarów przodem do okna zasłaniając kaloryfer a regał tam gdzie stoi tapczan. Kolor kremowy rozświetli wnętrze a kilka pasów tapety np As Creation Kids Party nad łożkiem ozywi wnętrze.

Zostaw odpowiedź

salon
Następny
Share This