Pokój dla nastolatki

Październik 13, 2013Pytanie do architekta
Treść pytania:

Witam! Chciałabym wyremontować pokój mojej 14 letniej córki. Pokój jest w kształcie prostokąta o wymiarach 2x4m. Na jednej z krótszych ścian jest okno, na drugiej dłuższej drzwi. Myśle o dużej szafie z przesuwanymi drzwiami, nowe łóżko i biurko. Prosze o pomoc w doborze koloroów ścian, podłogi i dodatków. Nie wiem jak umieścić meble, aby pokój był przytulny dlatego bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam. 

Odpowiedzi projektantów i architektów

 • Karolina pisze:

  Witam,
  Proponuję użyć jasnych paneli podłogowy np.dąb bielony. Kolor mebli biały, ewentualnie białe z dodatkiem drewnianym i szarnym. Ciekawe meble dziecięce i młodzieżowe ma firma Timoore.
  Szafa oczywiście może być z ciekawym wzorem, widokiem najlepiej w stylu, zainteresowaniach córki.
  Jeśli byłaby jednolita biała np. lakierowana z lustrem to można na niej umieścić wzór z paneli moduloform http://www.proform.eu/c,19,panele-moduloform-pd
  Jest to wąski pokój dlatego kolory ścian jasne np. imbirowa herbata (dodatki tzn.zasłony, poduchy itp w kolorze ciemnej pomarańczy), tropikalne słońce (dodatki ciemno-żółte, szare lub granatowe), beżowy pled Dulux (+dodatki w kolorze fioletowym). Na podłodze najlepiej szarawy lub kremowy dywan. W oknie zamiast firanek gładkich można dać roletę rzymską. Myślę, że mogłam coś pomóc.

  Pozdrawiam
  Karolina

Zostaw odpowiedź

Share This