Podział mieszkania

Maj 18, 2014Pytanie do architekta
Treść pytania:

Chciałbym prosić o pomoc w aranżacji pierwszego poziomu dwupoziomowego mieszkania.

Na górze znajdą się dwie sypialnie i łazienka, natomiast na dole zaplanowana jest łazienka, kuchnia oraz salon. Oprócz tych pomieszczeń chciałbym w jakiś sposób wydzielić dodatkową przestrzeń na wejściu do mieszkania, tak żeby w pewnym stopniu oddzielić salon od drzwi wejściowych. Byłaby ona przeznaczona na szafę, wieszak na kurtki, lustro, szafkę na buty itp. Chodzi o to, żeby uniknąć wchodzenia z korytarza prosto do salonu. Oprócz tego w salonie znajduje się bardzo dużo okien i nie bardzo wiem, w którym miejscu postawić telewizor.

Schody są dwuzabiegowe i nie są zabudowane. Wejście na nie znajduje się przy głównym wejściu do mieszkania w centralnej części rzutu.

Załączam rzut mieszkania oraz pomysł, który przyszedł mi do głowy. Polega on na dostawieniu dodatkowej ściany (aż do sufitu), która z jednej strony dawałaby miejsce na TV, natomiast od strony schodów możnaby przy niej umieścić np. lusto i płytką szafkę na ubrania tak, żeby nie zastawiać przejścia. Dodatkową szafę zabudowaną możnaby umieścić pod schodami. Nie wiem, czy to dobry pomysł, ale nie widzę innego rozwiązania ;) Mam natomiast problem z tym, jak dobrać grubość i długość takiej ściany oraz w jakim miejscu powinna się znajdować, żeby nie zaburzyć proporcji mieszkania.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedzi projektantów i architektów

 • Karolina pisze:

  Witam Serdecznie,

  Opcją z dodatkową ścianką to bardzo dobry pomysł.

  Niżej załączam rzut z dokładnym umieszczeniem takiej ścianki. 

  Ściankę (może być długośći 180-200cm max.) najlepiej umieścić na srodku pomieszczenia wtedy dobrze będzie się prezentować. Dodatkowo między kuchnią a salonem zmieści się stół na 6os. lub 4os rozkładany na więcej osób. Jeśli schody są wylewane to zabudowa pod nimi również będzie dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo można umieścić tam półki, a obok ciekwą lampę lub „wygodny fotel”.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

Zostaw odpowiedź

Share This