Aranżacja powiększonego salonu

By Wrzesień 5, 2016 Listopad 26th, 2016 Układy funkcjonalne

Witam,
jestem szczęśliwą posiadaczką “Domu przy Świerkowej”; 83,20 m2. Ze względu na małą powierzchnię użytkową (dom dla 4 osobowej rodziny) wprowadziliśmy z mężem w projekcie kilka zmian- między innymi zrezygnowaliśmy z garażu i powiększyliśmy powierzchnię salonu.
Wraz z rezygnacją ze ściany, która oddzielała salon od garażu zyskaliśmy długi i wąski salon w kształcie litery “L”, który obecnie sprawia nam duże trudności w aranżacji. Salon stał się “nieustawny”, mamy problem z wydzieleniem stref użytkowych i stworzeniem harmonijnej całości, na poziomie parteru. Patrząc na ten układ mamy pustkę w głowie. Zastanawiamy się, czy w miejsce usuniętej ściany nie wstawić przesuwanych, przeszklonych drzwi i w razie potrzeby mieć możliwość stworzenia dodatkowego pomieszczenia.

W załączniku przesyłam plan parteru, plan po likwidacji ścianki pomiędzy garażem a salonem.
W salonie nie będzie na razie montowanego kominka.
Bardzo proszę o pomoc i profesjonalne wskazówki 🙂
Aneta

A1
A2

Join the discussion 3 komentarze

 • redaktor pisze:

  Wariant 3 – przygotowany dla Pani
  Anety po konsultacji dwóch poprzednich rzutów.

  Układ z telewizorem na ścianie obok wykuszu, problemem w takim układzie jest to, że gdy zwrócimy kanapę ku telewizorowi to odgradzamy się od przestrzeni za plecami, która pozostaje niewykorzystana. Gdyby przysunąć kanapę bliżej szafy to odległość do TV będzie za duża. Układ, który zaproponowaliśmy Państwu poprzednio z pewnością pozostawia mniejsze pole do manewru odległością, jednak nowe technologie pozwalają znacznie skrócić ten dystans.
  Pozdrawiamy,
  zespół zaaranzowani.pl

 • redaktor pisze:

  Wariant 2.
  Przestronniejszy wiatrołap z dużym siedziskiem, szafką i dodatkowe pomieszczenie – garderoba/schowek.. Stół jadalniany w wolnej przestrzeni przy wyjściu na taras. W miejscu wykuszu siedzisko do wypoczynku, a w dalszej części strefa z szafką RTV. Zabudowa w kuchni w kształcie litery U, pomiędzy blatami jest na tyle dużo przestrzeni, że spokojnie mogą się mijać i pracować dwie osoby na raz, zaletą tego rozwiązania jest więcej przestrzeni roboczej.

 • redaktor pisze:

  Witam Pani Aneto,
  proponujemy 2 warianty:

  Wariant 1.
  W wiatrołapie z powodzeniem zmieści się szafa z drzwiami przesuwnymi z lustrem, przed nią lekkie siedzisko, które będzie można odsunąć w razie potrzeby, a na przeciwległej ścianie wieszak. Stół w wykuszu; warto wykorzystać to okno na stworzenie strefy jadalnianej. Natomiast część wypoczynkowa składająca się z sofy i foteli w miejscu dawnego garażu. Układ ten umożliwia swobodną komunikację pomiędzy wszystkimi częściami parteru. Jeśli chodzi o kuchnię to rzeczywiście okap nad kuchenką musi być połączony z kominem wentylacyjnym, w miejsce stołu proponuję wąską komodę.

Leave a Reply

Share This