materiał na podłogę

Wrzesień 18, 2013Pytanie do architekta
Treść pytania:

Witam, mam problem z wyborem płytek na podłogę do salonu połączonego z kuchnią jadalnią i korytarzem. W części z tv będą panele mam wątpliwości co do pozostałej części ponieważ słup łączący jadalnię z kuchnią będzie zrobiony z marmuru crema marvil.Bardzo podoba mi się jasny gres polerowany ale wiem że jest bardzo pracochłonny, wolałabym coś innego.Biorąc pod uwagę jasne ściany kamienne schody i słup czy można do tedo wybrać płytki drewnopodobne?Jeśli tak to w jakim odcieniu?Czy może coś innego?Będę wdzięczna za radę.

Pozdrawiam

Katarzyna

Odpowiedzi projektantów i architektów

  • Anna Berner-Paluch pisze:

    Odradzam płytki drewnopodobne w zestawienu z panelami. Musi Pani uzyskać kontrast materiałowy pomiedzy panelami, marmurem na ścianie i podłogą w jadlni i kuchni. Proszę poszukac gresu w półpolerze. Jest łatwy w konserwacji ( nie pozostaja smug po myciu) i ładnie błyszczy. Prosze zaimpregnowac go fugą epoksydową, to dodatkowo zabezpieczy płytkę. Polecam kolecję Rino z Paradyża. Są różne formaty, kolory, polery, maty i półpolery.
    Moze sie Pani zdecydować także na barwiony beton polerowany,jednak nie wszystkim się on podoba.Nadaje wnętrzu nowoczesnego charakteru.
    Mam nadzieję, że pomogłam. Ania BP

Zostaw odpowiedź

Share This