małe mieszkanie

Październik 16, 2012Pytanie do architekta
Treść pytania:
Witam, Bardzo proszę o pomoc w aranżacji kuchni połączonej z salonem oraz łazienki. Zależy mi na dość dużej części kuchennej, gdyż bardzo lubię gotować i ciągle brakuje mi w kuchni wolnej przestrzeni (szczególnie blatów). Nie chciałabym jednak aby kuchnia przytłoczyła swoją wielkością i tak już niewielki salon. Jestem nastawiona na styl klasyczny z nowoczesnymi dodatkami - lekko prowansalski - biała kuchnia. Zależy mi aby piekarnik był usytuowany w zabudowie wysokiej (na wysokości mniej więcej oczu - standard). Myślałam o małej wyspie kuchennej (dodatkowe blaty :)), która rozdzielała by kuchnie od salonu, ale boję się, że pomieszczenie jest jednak na to za małe. Zależy mi także aby w tym pomieszczeniu znalazło się miejsce na stół 4 osobowy - rozkładany, kanapę ze stoliczkiem kawowym i może jakiś regał/witrynkę. Może Pani uda się jakoś nie "zagracić" przestrzeni :) Co do łazienki to planujemy z mężem przeniesienie ubikacji, gdyż jest w bardzo niefortunnym (wg nas) miejscu. Chcielibyśmy niewielką wannę z panelem szklanym, lub ostatecznie prysznic narożny z wysokim brodzikiem (to wszystko ze względu na przyszłe dzieci). Jeżeli starczy miejsca, to można dodać bidet obok muszli. Przesyłam projekt wraz z udostępnionymi mi wymiarami. Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedzi projektantów i architektów

 • Karolina pisze:

  Witam,
  Układ mebli kuchennych może być na całej długości ściany w miejscu jak na projekcie. Na przeciw, po środku zrobiłabym wysepkę nieco szerszą, przez co po jej drugiej stronie, podłużnie może stać stół jadalny.
  Na ścianie pomiędzy drzwiami balkonowymi, a oknem umieściłabym komodę, czy szafkę i Tv. W rogu pokoju dobrze będzie się prezentował narożnik.
  Jeśli chodzi o łazienkę to zamiast wanny można wstawić prysznic a obok toaletę. Przez co powiększy nam się przestrzeń.
  Do stylu prowansalskiego również dobrze pasuje postarzałe drewno, lekko bielone, dodatki fioletu przełamane brudnym różem.

  Pozdrawiam
  Karolina

Zostaw odpowiedź

Share This