Kolor ścian mieszkania.

Treść pytania:
Dzień dobry. W mieszkaniu chcielibyśmy zmienić kolory. W kuchni, otwartej na salon, znajdują się meble w kolorze wenge, powyżej białe płytki. Natomiast salon jest otwarty zarówno na kuchnię i przedpokój. Meble w salonie są w ciemnym brązie a kanapa szara. Bardzo prosimy o pomoc w doborze koloru ścian kuchni, salonu i przedpokoju. Ponadto myślimy o ciekawym ozdobieniu ściany w jadalnianej części kuchni (po lewej stronie zdjęcia): Kuchnia: Plan mieszkania: Z góry dziekujemy za podpowiedzi. Pozdrawiamy.

Odpowiedzi projektantów i architektów

  • Dorota Krzyżaniak pisze:

    Witam 🙂 Pierwsza propozycja, w tonacji łagodnej zieleni i szarości, to pomalować te 3 pomieszczenia na kolor „pastelowa mięta” Duluks. Fragment za stołem (od gniazdka do gniazdka) pomalować w pasy szer. ok. 10-15-20cm, w kolorach na przemian: „plantacja kawy”, „pastelowa mięta” i „szarość zen”. „Szarość zen” powtórzyłabym na jednej ze ścian salonu, np. na ścianie graniczącej z kuchnią. W przedpokoju, ścianę z drzwiami wejściowymi pomalowałabym także „plantacją kawy”. Przed zakupem farb, sprawdziłabym odcień szarości, żeby grał z kanapą. Być może „zimowa cisza” lub „chłodny cień” bedą lepiej pasowały.
    Druga propozycja, cieplejsza, beżowa to: całość pomalować na „beżowy pled” Duluxa, pasy za stołem w kolorach: „masala chai”, „beżowy pled” oraz „ciepło ziemi”. Ściana w salonie z wejściem do kuchni- „ciepło ziemi”, a scina w przedpokoju- „masala chai”. Zamiast wszędzie „machala chai” ewentualnie „szczypta cynamonu”.
    W obu przypadkach, mógłby być pas za kanapą, szeroki ok. 2-2,5m, w kolorze jak ściana z drzwiami wejściowymi w przedpokoju.
    Pozdrawiam 🙂 Dorota Krzyżaniak

Zostaw odpowiedź

Share This