Jak wydzielić sypialnie i zaaranżować kuchnie z salonem.

Treść pytania:
Witam Kupiliśmy mieszkanie trzypokojowe z oddzielną kuchnią. Ponieważ mamy troje dzieci więc dwa odrębne pokoje postanowiłam rozdysponować pomiędzy pociechy i choć najmłodsze z nich to jeszcze niemowlak to ustaliliśmy, że najstarcza córka będzie miała osobny pokój a dwóch młodszych synków wspólny (w miejscu sypialni rodziców). Pozostaje więc kwestia sypialni dla nas, gdzie ją stworzyć? Początkowo myślałam o zrobieniu sypialni w miejscu kuchni a do pokoju wypoczynkowego przenieś aneks kuchenny i stworzyć takie połączenie z  jadalnią i częścią wypoczynkową. Zrezygnowałam jednak z tego pomysłu ze względu na (jak sądzę spore) koszty finansowe  i duże prawdopodobieństwo, że takie rozwiązanie nie będzie możliwe do zrealizowania ze względów technicznych. Zastanawiam się więc nad wydzieleniem sypialni z pokoju wypoczynkowego (nawet częściowo tylko ją zabudowując) i przy tej opcji wolałąbym częściowo otworzyć kuchnię na pokój wypoczynkowy co dałoby więcej przestrzeni i lepszą możliwość upchnięcia tam też jadalni (przy naszej  5osobowej rodzinie jest to bardzo ważny element w aranżacji). A może podsuną mi Państwo jeszcze inne rozwiązanie, na które nie wpadłam lub też utwierdzą/udoskonalą jedno z tych, które opisałam powyżej. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. Edyta Ps. Dysponuję także innymi rzutami mieszkania, z bardziej szczegółowo oznaczonymi instal. wodno-kanaliz, co itp.

Odpowiedzi projektantów i architektów

 • Karolina pisze:

  Przesyłam 2 propozycje układu salonu:

  Rzut A – w którym może mieścić się sypialnia o szerokości ok160cm by zmieściło się w niej łóżko z materacem 140x200cm. W kuchni jest możlowość umieszczenia blatu z dwoma hokerami, który może spełanić również funkcję blatu roboczego.

  Rzut B – ścianka do sypialni będzie umieszczona zaraz przy oknie w salonie. Dodatkowo w sypialni mamy miejsce na szafę. Układ kuchni bez zmian.

  Drzwi najlepiej przesuwne gdyż zajmują mało miejsca.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

 • Karolina pisze:

  Witam Serdecznie,

  Proszę o podesłanie jeśli Pani posiada rzutu mieszkania z dokładniejszymi wymiarami. Mam już wstępną koncepcję ale nie wiem czy całościowo się wszystko zmieści dlatego proszę o dokładniejszy rzut.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

Zostaw odpowiedź

Share This