Jak ożywić wnętrze

Styczeń 14, 2014Pytanie do architekta
Treść pytania:
Witam,
 
poniżej plan mojego mieszkania
tak zamierzamy urządzić salon i łazienkę
panele - dąb giallo w pokojach i salonie, kafle - kremowe 40x40 w kuchni i przedpokoju, łazienka w serii opoczno naturale. Na razie jest plan na krem + beż w łazience i salonie + zielone lub fioletowe dodatki. Nie wiem natomiast jaki kolor kanapy, obić i drewna w meblach wybrać.
 
Niestety nie mamrównież pomysłu na sypialnię i łazienkę - na ten moment są zdecydowanie za smutne i nie podobają mi się:
 
Proszę uprzejmie o porady jak zmienić kolor blatu/frontów, ścian i co mogę zrobić żeby nadać charakteru pomieszczeniom i żeby całość była spójna.
 
Pozdrawiam
Agnieszka 

Odpowiedzi projektantów i architektów

  • Anna Berner-Paluch pisze:

    Doradzam wprowadzenie kontrastu. Proponuje biały kolor ścian w całym mieszkaniu + fiolet lub zieleń na jednej ze ścian ( w salonie fioletowa kanapa + ściana w innym odcieniu fioletu ale pasującego do koloru kanapy np.Dulux  francuski fiolet) Do sypialni polecam wrzosowe pola lub purpurową głębię -ściana za łózkiem. Meble proszę dobrać w ciemnym kolorze (ciemny orzech, wenge).W kuchni pomalować kolorem  jezynowy sorbet ścianę przy stole. Jeśli fiolet i biel  będą sie pojawiały we wnętrzach staną sie nicią łączącą wszystko. Łazienka może być w beżach i proszę poszaleć z dodatkami.Anna Berner Paluch

Zostaw odpowiedź

Share This