dwoje dzieci w jednym pokoju

Czerwiec 1, 2014Pytanie do architekta
Treść pytania:
Screenshot_1 Proszę o pomoc w rozwiązaniu sytuacji dla mnie beznadziejnej:Pokój 10,28 m2 i dwie dziewczyny w nim mieszkające : 20 i 13 letnia .Nie chcą miec łóżka piętrowego żdnego typu. Biurka chciałyby mieć osobne i w miare daleko od siebie. Pokój najlepiej, żeby był podzielony na dwie strefy : dla młodszej i starszej córki(minimalizacja konfliktów).Mieszkanie jest nieduże 44 m2, z wąskim przedpokojem(brak możliwości ulokowania szaf poza pokojem).Czy jest jakieś rozwiązanie? Proszę o odpowiedź.  

Odpowiedzi projektantów i architektów

 • Karolina pisze:

  Witam,

  Jest jedna możliwość by w pokoju znalazły się 2 małe biurka i 2 osobne miejsca do spania.

  Można ustawić 2 małe biurka, z tym że jedno będzie przy drzwiach balkonowych przez co jest problem z dostniem się na balkon (albo ktos siedzi przy biurku albo są otwarte drzwi). Zamiast łóżka piętrowego proponuję zastosować dwie pojedyncze małe sofy tego typu: http://www.agatameble.pl/produkty/produkt/meble-tapicerowane/sofy-kanapy/rozkladane/sofa-flesz-1fbk  Niestety miejsca na szafę pozostaje niewiele, jedynie róg przy drzwiach, dodatkowo nad biurkiem mogą wisieć półki np. na książki, a nad jedną sofą półki na ubrania.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

 • Joanna pisze:

  Bardzo dziękuję za odpowiedź,
  wysyłam plan pokoju osobnym mailem, ponieważ nie udaje mi się go wgrać;.soljoan@interia.pl

 • Karolina pisze:

  Witam,

  Jeśli jest możliwość prosiłaby o podesłanie rzutu pokoju (może być rysunek odręczny) oraz zaznaczenie na nim drzwi oraz okna.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

Zostaw odpowiedź

Share This