Treść pytania:

524 Uwaga: Pytanie zostało zadane w 2012 i może już być nie aktualne. Forma odpowiedzi architekta również uległa zmianie, jest bardziej rozbudowana i skuteczniejsza
Witam, mamy przed sobą zadanie urządzenia sypialni. Wymiary pomieszczenia to 5m długości 2,9 szerokości. Na krótszych sciananach znajduje sie: -drzwi, w lewym rogu, odległość do "prawej"sciany to 1,85m. -na przeciwko, okno, odległość od lewej sciany 1,03m i 65cm od prawej. Samo szerokie na 1,2m Pod oknem kaloryfer. Pokój jest wysoki na 2,9m. Chcielibysmy zmiescic łóżko o pow. spania1.6m, szafeczki nocne, jakąs komodę i szafe. Jest opcja umieszczenia jej obok drzwi, o szer. 1,7m. ale myślę, że wejscie lepiej by wyglądało gdyby szafa wylądowała na prawej, długiej scianie ścianie, i szersza. Marzy mi się taka z przesuwnymi drzwiami, szeroka, sa na 2metry, są na 2,4 .... tylko co z resztą jak to ustawic, biorąc pod uwagę wymiary powiemiszczenia zeby sypialnia cieszyła oko? Jakie ustawienie ma sens? Moze ktos znajdzie jakies porady dla nas, pomysły?? POdobaja nam sie sypialnie nowoczesne, dosc minimalistyczne, błyszczace czernie, biele, ciepłe brązy. udało mi sie stworzyc taka małą wizualizacje, drzwi mamy prawie identyczne, podłoga jest inna - dąb-burbon, okno to pojedyncza okiennica, w kolorze dosc ciemnego brazu. Pozdrawiamy Paulina i Łukasz
 • Paulina napisał(a):

  Tylko jak proponowałaby Pani umiejscowic tę szafę?
  bo rozumiem, że łóżko najlepiej z głowami na tej długiej ścianie? 

  Myśleliśmy raczej rezygnacji z komody, bo szafa jest nam bardzo potrzebna..

  Nie zważając na kolorystyke i cokolwiek, w kwestii samego rozmiaru…
  zrobiłam mały rzut z łóżkiem 160×206  i szafą 2m.

  Czy taki układ ma sens???? 
  Może jakieś sugestie?   

  • Karolina napisał(a):

   Szafę proponowałabym ustawić na ścianie obok drzwi (tej krótszej), zrobić taką zabudowaną pod sam sufit, wtedy dużo w niej pomieścimy. Wtedy zrobi nam się więcej miejsca w tym pomieszczeniu niż jak damy szafę na dłuższej ścianie. Najlepiej z jasnego koloru lub z dodatkiem szyby. Łóżko na tej dłuższej ścianie a przy nim możemy umieścić szafeczki nocne.

 • Karolina napisał(a):

  Witam Serdecznie,

  Pokój jest dość długi i nie za szeroki. Łóżko sypialniane ma długość od 2,00 do 2,30m w zależności od jego ramy więc nie będzie tu zbyt wiele miejsca na cokolwiek, jedynie można umieścić tv na ścianie na przeciw łóżka jeśli Państwo by chcieli. W mailu posyłam przykład aranżacji wąskiej sypialni.
   
  Szafki nocne mają 40cm szerokości x2sztuki plus łóżko 1,60m to nam daje już 2,40. Między oknem a łóżkiem damy 60-80cm miejsca, więc nam pozostaje z drugiej strony łóżka 1.8 szerokości ściany.
  Jeśli miałabym doradzać to duża szafa i komoda nie zmieszczą się w pokoju chyba, że będzie ścisk.
  Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie szafy zabudowanej, aż po sam sufit w jasnych delikatnych kolorach (np.ciepła szarość-faktura błyszcząca laminowana) z przesuwnymi drzwiami (jedne mogą być lustrem).
  Drugim rozwiązaniem jest umieszczenie na tej ścianie przy drzwiach długiej komody np. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00067830/  nad nią w poziomie zawieszone lustro http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10073878/  
  Ścianę za łóżkiem można zaakcentować malując ją na ciemniejszy odcień, natomiast ta na przeciw łóżka powinna być jasna aby nie przytłaczać nas mocnym kolorem. Jeśli będziemy chcieli bardziej ożywić sypialnie wtedy dodatki i elementy dekoracyjne mogą być w jednym kolorze np.fiolet, czerwień, zieleń czy pomarańcz.
   
  Pozdrawiam
  Karolina

---

aBy odpowiedzieć skorzystaj z formularza na dole

Uzupełnij wymagane pola.
Dodaj zdjęcia, rzuty, projekty
none-single
Share This