Czy można mądrze urządzić tą kuchnię?

Treść pytania:

2050 Uwaga: Pytanie zostało zadane w 2013 i może już być nie aktualne. Forma odpowiedzi architekta również uległa zmianie, jest bardziej rozbudowana i skuteczniejsza


Witam, mam OGROMNY problem z zaaranżowaniem kuchni.  Mam zamiar wraz z mężem wprowadzić się do domu moich rodziców i zająć jego piętro. Niestety pomieszczenie zaplanowane na kuchnie (tam gdzie jest poprowadzona woda, odpływy itp.) w mojej opinii jest bardzo nie ustawne min. przez skosy. Tu znajduje się rzut projektu: http://www.tooba.pl/projekt-domu-Jantar/a,s_pd,idp,9702.html - kuchnią ma zostać pokuj w lewym dolnym rogu (11,8m2/15,5m2) gdzie komin ma szerokość 140cm. Bardzo proszę o poradę np.gdzie mogłabym umieścić sprzęty typu: lodówka, płyta indukcyjna ... gdzie szafki. Zupełnie nie mam pomysłu na to pomieszczenie.

Dziękuję, M.

 • Karolina napisał(a):

  Witam,

  Pomieszczenie nie jest zbyt duże zwłaszcza, że są tu skosu. Nie wiem jakiej wysokości jest tu ścianka kolankowa (odległość od niskiej ścianki do skosu)? W tym miejscu jedynie jeśli jest dośc wysoko można umieścić stolik czy blat z miejscem do jedzenia, oraz dodatkowo np. niskie szafki. Jeśli obok komina jest na tyle wysoko to można zabudować tu lodówkę, a obok niej od strony skosu zabudowaną szafkę do sufitu. Natomiast na ścianie obok drzwi wstawiłabym całą zabudowę kuchennę (piekarnik itp.), a pod oknem zlewozmywak z ociekaczem i małą zmywarkę 45cm. Wtedy zabudowa kuchenna miałaby kształt L.

  Myślę, że mogłam Pani coś podpowiedzieć.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

   

---

aBy odpowiedzieć skorzystaj z formularza na dole

Uzupełnij wymagane pola.
Dodaj zdjęcia, rzuty, projekty
none-single
Share This