ciemne meble

Październik 28, 2013Pytanie do architekta
Treść pytania:

Witam,

 

zwracam się do Pań z prośbą o pomoc. Do mojej sypialni kilka lat temu wstawiłam komplet mebli w kolorze wenge. W sumie dość szybko pożałowałam tego wyboru, ściany póki co pozostawiłam białe, białe sa również panele na podłodze. Pokój jest od strony północnej i tym samym jest słabo nasłoneczniony. Chciałabym go ocieplić, nadać mu klimatu. Będe wdzięczna za wszelkie sugestie, szczególnie dot. kolorystyki. Nie mogę sobie w chwili obecnej pozwolić na wymianę mebli. Zastanawiam się czy nie pomalować przynajmniej jednej ze ścian na jakiś intensywny kolor, ale nie mam pomysłu na jaki. Ciekawi mnie czy na rynku są dostępne jakieś materiały aby móc okleić meble (są z płyt)  w jaki sposób mogłabym to wykonac sama.

 

Pozdrawiam,

Karolina Pleńska

Odpowiedzi projektantów i architektów

 • Karolina pisze:

  Witam,
  Bardzo fajnie byłoby zastosowanie ładnego koloru w sypialni, fioletu np. fiołek alpejski dylux lub zieleni np. ryżowe pola, zielona wyspa dulux. Na reszcie ścian można zastosować jasną farbę z serii „światło i przestrzeń” dulux, która bardziej rozświetla wnętrze. Nie koniecznie bym użyła okleiny na meble, prędzej je pomalować tak by powstały np. biało-szare postarzane meble lub najkeić na nich fajne naklejki (te używane na ścianach).
  Dodatki takiej jak zasłony, roleta rzymska, poduchy, sieczniki również nadadzą fajnego klimatu jeśli będą w przewodnim klimacie pod kolor ciemniejszej ściany. Dodatkowo nad łóżkiem umieściłabym dekoracje 3D np. http://www.decomania.pl/pl/c/Dekoracje-i-napisy-3D/321
  Myślę, że mogłam Pani jakoś pomóc.

  Pozdrawiam
  Karolina

Zostaw odpowiedź

Share This