Balkon wewnętrzny.

Marzec 18, 2014Pytanie do architekta
Treść pytania:

Witam, mam dylemat odnośnie balkonu wewnętrznego. Przy zalewaniu stropu nie został zaaranżowany balkon zewnętrzny więc jedyną opcją aby nie naruszyć konstrucji jest balkon wewnętrzny z lekkim wysunięciem na zewnątrz (do 40cm). Zależałoby mi aby balkon zewnętrzny był w półokrągu z balustradą. Proszę o poradę, może jakieś sugestie co do tego jak by to wyglądało? Czy nie popsuje efektu wizualnego? A może lepiej zostawić tak jak jest? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i ewentualne sugestie. Pozdrawiam.

Odpowiedzi projektantów i architektów

 • Katarzyna pisze:

  Witam. Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego balkonu, mianowicie chodzi o to jakby wyglądał ten balkon z zewnątrz jednak bez wysunięcia zewnętrznie (sama balustrada)? Czy jest taka możliwość aby Pani zamieściła rysunek jakby to ostatecznie mogło wyglądać?
  Pozdrawiam.

 • Karolina pisze:

  Witam,

  Balkon z półokrągłą balustradą jak najbardziej można tu umieścić. Tak by było to lekkie wysunięcie i miało żłobień (w miarę gładka balustrada). Szkoda, że schody do domu nie są również półokrągłe wtedy całość by lepiej wyglądała. Może posiadają Państwo rysunki elewacji jakie były w projekcie? Jeśli byłby dom wykończoy w stylu nowoczesnym wtedy ten malutki balkonik powinien być prostokątny.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

Zostaw odpowiedź

Share This