Aranżacja salonu z kuchnią

Treść pytania:

Uwaga: Pytanie zostało zadane w 2014 i może już być nie aktualne. Forma odpowiedzi architekta również uległa zmianie, jest bardziej rozbudowana i skuteczniejsza

Witam,

 
 
Udało się - właśnie nabyłam swoje wymarzone pierwsze M. Mam wiele pomysłów na jego urządzenie jednak nie wiem czy uda się je wszystkie zrealizować w tak niewielkim wnętrzu. Dlatego też nieoceniona będzie Wasza pomoc. 
 
 
Chciałabym poradzić się w dwóch kwestiach: aranżacji salonu z kuchnią a także wygospodrorwania miejsca na gerderpbę w sypialni. 
 
1) Salon (17,8 m kw.) + kuchnia (9,3 m kw.) - styl nowoczesny, kolorystyka: biel, szarość, fiolet, drewno
 
Chciałabym, aby tutaj znalazł się narożnik (z funkcją spania), szafka RTV (tutaj zastanawiam się na podkreśleniu ściany RTV kolorem fioletowym), kamień dekoracyjny w postaci cegły w kolorze białym, duży stół jadalniany (z możliwością rozkładania) i najważniejsze: biokominek. Zastanawiam się nad pozostawieniem części ściany oddzielającej kuchnię od salonu, na której z jednej strony mogłabym umieścić szafkę RTV a z drugiej wysoką zabudowę kuchenną, ale nie jestem pewna jak to wszystko zgrabnie ułożyć abyjednocześnie zachować wrażenie przestronności we wnętrzu.
 
2) Sypialnia (13,4 m kw.)
 
Tutaj moim marzeniem jest wydzielenie oddzielnej garderoby. I właśnie czy na tak małym metrażu będzie to możliwe?
 
 
Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
 
 
Pozdrawiam,
 
Katarzyna
 
 

Odpowiedzi projektantów i architektów

 • Karolina pisze:

  Witam,

  W salonie jak najbardziej zmieści się narożnik np.w szarej kolorystyce. Ścianę z białej cegły można zrobić na całej ścianie 426cm oraz pociągnąć ją (cegłę) dalej w przedpokoju, aż do drzwi wejściowych. Na ścianie z telewizorem radziłabym ciemniejszy fioletowy odcien (na ciemnych kolorach dobrze ogląda się TV). Nie rozumiem o co chodzi Pani ze ścianką między kuchnią, a salonem? czy ma być ona częściowo wyburzona? 

  Jeśli chodzi o sypialnię to nie zmieści na się tu osobna garderoba. Jedynie radziłabym umieszczenie dużej szafy pod sam sufit na ścianie gdzie są drzwi (po prawej stronie).

   

  Pozdrawiam

  Karolina

Zostaw odpowiedź

Share This