Treść pytania:

4851 Uwaga: Pytanie zostało zadane w 2014 i może już być nie aktualne. Forma odpowiedzi architekta również uległa zmianie, jest bardziej rozbudowana i skuteczniejsza

Witam,

 
 
Udało się - właśnie nabyłam swoje wymarzone pierwsze M. Mam wiele pomysłów na jego urządzenie jednak nie wiem czy uda się je wszystkie zrealizować w tak niewielkim wnętrzu. Dlatego też nieoceniona będzie Wasza pomoc. 
 
 
Chciałabym poradzić się w dwóch kwestiach: aranżacji salonu z kuchnią a także wygospodrorwania miejsca na gerderpbę w sypialni. 
 
1) Salon (17,8 m kw.) + kuchnia (9,3 m kw.) - styl nowoczesny, kolorystyka: biel, szarość, fiolet, drewno
 
Chciałabym, aby tutaj znalazł się narożnik (z funkcją spania), szafka RTV (tutaj zastanawiam się na podkreśleniu ściany RTV kolorem fioletowym), kamień dekoracyjny w postaci cegły w kolorze białym, duży stół jadalniany (z możliwością rozkładania) i najważniejsze: biokominek. Zastanawiam się nad pozostawieniem części ściany oddzielającej kuchnię od salonu, na której z jednej strony mogłabym umieścić szafkę RTV a z drugiej wysoką zabudowę kuchenną, ale nie jestem pewna jak to wszystko zgrabnie ułożyć abyjednocześnie zachować wrażenie przestronności we wnętrzu.
 
2) Sypialnia (13,4 m kw.)
 
Tutaj moim marzeniem jest wydzielenie oddzielnej garderoby. I właśnie czy na tak małym metrażu będzie to możliwe?
 
 
Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
 
 
Pozdrawiam,
 
Katarzyna
 
 
 • Karolina napisał(a):

  Witam,

  W salonie jak najbardziej zmieści się narożnik np.w szarej kolorystyce. Ścianę z białej cegły można zrobić na całej ścianie 426cm oraz pociągnąć ją (cegłę) dalej w przedpokoju, aż do drzwi wejściowych. Na ścianie z telewizorem radziłabym ciemniejszy fioletowy odcien (na ciemnych kolorach dobrze ogląda się TV). Nie rozumiem o co chodzi Pani ze ścianką między kuchnią, a salonem? czy ma być ona częściowo wyburzona? 

  Jeśli chodzi o sypialnię to nie zmieści na się tu osobna garderoba. Jedynie radziłabym umieszczenie dużej szafy pod sam sufit na ścianie gdzie są drzwi (po prawej stronie).

   

  Pozdrawiam

  Karolina

---

aBy odpowiedzieć skorzystaj z formularza na dole

Uzupełnij wymagane pola.
Dodaj zdjęcia, rzuty, projekty
none-single
Share This