Treść pytania:

2686 Uwaga: Pytanie zostało zadane w 2014 i może już być nie aktualne. Forma odpowiedzi architekta również uległa zmianie, jest bardziej rozbudowana i skuteczniejsza

Witam,

jestem własnie po odbiorze mieszkania, którego rzut zamieściłam poniżej. Zastanawiam nad rozplanowaniem salonu z aneksem kuchennym. Obecny układ nie wydaje mi się optymalny. Na poącztku chcieliśmy usunąć z mężem kawałek ściany oddzielajacy salon od korytarza, co mogłoby powiększyć optycznie tą przestrzeń. Pozostaje kwestia salonu z askensem, sa 3 pomysły:

1. całkowite usunięcię ścianki centralnej, ale nie wiem czy wtedy pokój nie robi się bardzo nieustawy. W takim przypadku kanapa stałaby w centralnym miejscu, a telewizor przeniesiony zostałby na ścianę dzieląca slon z gabinetem obok.

2. częściowe zamknięcie kuchni  - przedłuzenie ściany od strony okna, ze stróceniem jej od strony toalety. Komunikacyjne wydaje sie to najbardziej optymalne, wprost z korytarza wchodzimy do kuchni. Al tym samym zastłonięte jest okno....

3 częściowe zamknięcie kuchni od strony toalety - w tym przypadku dojście do kuchni jest przez cały salon...

Powierzchnia salonu - 22, 8 m2. Wymiary 4,29 na 5,31. Ścianka centralna w salonie ma długość 1,82. Okno w salonie to duże 2 częciowe okno, do podłogi.

Będę wdzęczna za pomoc i wszelkie pomysły.

Pozdrawiam

anna

 • Karolina napisał(a):

  Witam Serdecznie,

  Najlepszym wyjściem jest zostawienie otwartej kuchni na salon. Wyburzenie ścianki między salonem, a przedpokojem to dobry pomysł. Nie zamykałabym kuchni gdyż wtedy powstaną dwa małe pomieszczenia, a tak mamy jedno duże wnętrze, które pomieści duży stół jadalny oraz wygodną sofę. W górym prawym rogu pokoju (na tej samej ścianie co TV) możemy wstawić regał, wirtynę lub komodę. Zabudowa kuchenna najlepiej jakby była delikatna i nie dominowała we wnętrzu.

  Niżej przedstawiam rzut, z układem pokoju dziennego.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

---

aBy odpowiedzieć skorzystaj z formularza na dole

Uzupełnij wymagane pola.
Dodaj zdjęcia, rzuty, projekty
none-single
Share This