Aranżacja mieszkania

By Lipiec 30, 2013Pytanie do architekta

Treść pytania:

1860 Uwaga: Pytanie zostało zadane w 2013 i może już być nie aktualne. Forma odpowiedzi architekta również uległa zmianie, jest bardziej rozbudowana i skuteczniejsza

Witam :)

Kupiliśmy z mężem mieszkanie w stanie deweloperskim. Jego powierzchnia jest dość duża (55m2) ale mam problem z jego funkcjonalnym zaaranżowaniem gdyż pomieszczenia mają kształt prostokątów(jak widać na przesłanym obrazku). Mieszkanie będzie użytkowane przez dwie osoby dorosłe a za 5 miesięcy spodziewamy sią z mężem dzidziusia.  Bardzo proszę o pomoc w zaplanowaniu funkcjonalnych rozwiązań dla całej naszej trójki. Czy powinniśmy oddzielić kuchnię od salonu czy pozostawić otwartą przestrzeń? Gdzie urządzić sypialnię dla nas i pokoik dla maleństwa? Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.

Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź

 

 

 

 • Karolina napisał(a):

  Witam,
  Jedną z propozycji może być odgrodzenie kuchni od malutkiej sypialnie gdzie wyłącznie łóżko się zmieści (będzie ona między salonem a kuchnią) wtedy pozostanie nam większy pokoik dla dziecka.
  Można również w pokoju 13,2m2 w lewym rogu wydzielić miejsce na sypialnię (a głównie łóżko) odgradzając się ścianką przy oknie. Obok byłby pokój dziecka. Wtedy proponowałaby salon zostawić otwarty na przedpokój i np. usunąć część ścianki z drzwiami i część tej obok idącej do kuchni (120-150cm). Zrobi nam się tu dużo większa przestrzeń. W ostateczności można zostawić pokoje tak jak są i mieć salon który będzie pełnił funkcję sypialni i wypoczynkową. Pokój ten oddzielony ścianką od kuchni zaraz za małym oknem tak by mieścił się nam tam stół.

  Myślę, że mogłam coś pomóc.

  Pozdrawiam
  Karolina

---

aBy odpowiedzieć skorzystaj z formularza na dole

Uzupełnij wymagane pola.
Dodaj zdjęcia, rzuty, projekty
none-single
Share This