Treść pytania:

Uwaga: Pytanie zostało zadane w 2014 i może już być nie aktualne. Forma odpowiedzi architekta również uległa zmianie, jest bardziej rozbudowana i skuteczniejsza Zwracam się do Państwa, jako do osób, które mają większe doświadczenie w tego typu działaniach. Mianowicie, jak najlepiej urządzić łazienkę pod kątem rozmieszczenia poszczególnych elementów? Prowizoryczny plan łazienki zamieściłem tutaj: profega.pl/lazienka.jpg Łazienka ma wymiary 3,85 x 1,70 m (6,55 m2). Chciałbym, żeby znalazły się tam: 1) Kabina prysznicowa 2) Wanna 3) WC 4) Umywalka 5) Jakieś szafki / komoda 6) Grzejnik / grzejniki Planowane ogrzewanie: podłogowe + klasyczne Myślałem o układzie, idąc od dołu do góry na prawej ścianie - najpierw prysznic, później WC, następnie umywalka, a pod oknem wanna. Biorę pod uwagę też zamianę miejscami WC i umywalki. Z góry bardzo dziękuję za pomysły i pomoc. :) Pozdrawiam, Paweł.
 • Karolina pisze:

  Jak najbardziej WC może być również przy prysznicu. Zamiast zawieszki na papier może byc stojak.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

 • Paweł pisze:

  Wielkie dzięki za odpowiedź.
  A jak Pani sądzi – lepiej WC przy wannie czy przy prysznicu (wówczas umywalka byłaby bliżej wanny).
  Myślałem o WC przy prysznicu z uwagi na to, iż na ściance (lub przy ściance) prysznica można byłoby np. zawiesić papier toaletowy, a ponadto umywalka przy wannie „łapałaby” więcej naturalnego światła słonecznego będąc bliżej okna.

 • Karolina pisze:

  Witam,

  Łazienka jest dość wąska, szkoda ją jeszcze zwężać umieszczająć elementy wyposażenia po obu stronach. Najlepiej jest wszystko umieścić w jedym ciągu, za wyjątkiem grzejnika łazienkowego, który może być po przeciwnej stronie.

  Dobrze zastosować jasne płytki, które poszerzą wnętrze, natomiast na wannie i ścianie z oknem mogą być ciemniejsze płytki.

   

  Pozdrawiam

  Karolina

Leave a Reply

none-single
Share This