Witam
Prosiłbym o wykonanie projektu funkcjonalnego salonu i kuchni dla ok 4-5 osob. Zależy mi na tym aby zmieścił się stół dla 4-5 osób (usytuawany tak zeby mozna bylo ewentualnie rozlozyc go dla gosci), część wypoczynkowa + miejsce na telewizor. Chciałbym dodatkowo aby bok mebli kuchennych w miare możliwości nie był widoczny(być może konieczność dodatkowej ścianki albo może jakis krótki pólwysep kończacy ciag meblowy). Chciałbym aby w kuchni było miejsce(oprócz standardowych niezbednych elementow) na zabudowana kuchenke mikrofalowa. Jeśli będzie to konieczne mógłbym przesunać drzwi tarasowe. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.
W załaczniku rzut domu wraz zaznaczona na czerwono częscia do zaprojektowania.
Pozdrawiam

Join the discussion One Comment

 • Katarzyna Lach pisze:

  Dzień dobry,
  przesyłam pierwsze propozycje układu Pana domu. Pierwsza, przygotowana w oparciu o aranżację z projektu zakłada pozostawienie otworów okiennych bez zmian w stosunku do stanu istniejącego. Bok zabudowy kuchennej może stanowić regał lub witryna zwrócona w stronę części wypoczynkowej salonu. To wygodne i estetyczne rozwiązanie, szczególnie jeśli w jadalni nie ma zbyt wiele miejsca na ustawienie mebla dedykowanego zastawie stołowej. Na rzucie widzimy, że ten układ nie jest do końca szczęśliwy, ponieważ poważnie zaburza komunikację po rozsunięciu stołu. Dlatego w tym wariancie – przy większych uroczystościach – proponuję przesunąć stół na środek salonu. Kuchenka mikrofalowa zabudowana w szafkach wiszących.

  W wariancie drugim kuchnia zamknięta jest blatem roboczym od strony jadalni. Pod blatem mogą Państwo zabudować szuflady na wspomnianą zastawę stołową. Nad stołem proponuję zamontować lampę z regulowanym ramieniem, która pozwoli dostosować oświetlenie do ustawienia stołu również po jego rozłożeniu. Krótka ścianka zasłoni boki szafek wiszących. W części wypoczynkowej salonu zaproponowałam narożnik, który wymusza przesunięcie okna tarasowego.

  wersja1- układ funkcjonalny
  wersja2 - układ funkcjonalny

Leave a Reply

Share This