Nie ma chyba prostszego materiału budowlanego niż kamień czy cegła. Oba te materiały mają swoją wielotysięczną tradycje. Cegłę zaczęli wykorzystywać Sumerowie, którzy budowali nią swoje świątynie i domy, aż po współczesnych projektantów którzy wyczarowują z cegły niesamowite, intrygujące i nowoczesne obiekty. Cegła czy kamień, mimo że są stosunkowo tanim materiałem, to jednak w odbiorze uchodzą za szlachetne. I przy umiejętnym stosowaniu, twoje wnętrze może nabrać niebanalnego i wyjątkowego wyrazu. Wnętrze murowanej kuchni, jest często o niebo ciekawszym rozwiązaniem, niż gotowe moduły kuchni ze sklepów meblowych, ze względu na swój niepowtarzalny klimat i poczucie bliskości z naturą.

Jeśli jesteś osoba która ceni sobie wyjątkowe aranżacje, klimatyczne i naturalne, to polecam Ci zapoznać się aranżacjami wnętrz gdzie użyte zostały naturalne materiały.

Tajemnicą projektowania jest to by zestawiać ze sobą szlachetne materiały używając prostych i skromnych środków projektowych.  Możesz zestawić materiały o róznej fakturze, temperatury koloru,  o różnej miękkości, temperaturze, przeźroczystości. Możesz także, pokusić się o zestawienie materiałów ożywionych i nie ożywionych!

Stare ceglane ściany.

W ścianie z cegły drzemie niesamowita moc piękna. Wiele osób zrywa tynki w starym budownictwie i odkrywa prawdę tego faktu. Wystarczy podświetlić ceglaną powierzchnie pod ostrym kątem, pokazując ciekawą fakturę.Taką surowość wnętrza, możesz przełamać wygodnym wypoczynkiem, jasnym i ciepłym drewnem. Drewnianymi prostymi czy krętymi schodami.

Możesz zastosować kontrast prostych ścian z karton gipsu, które nadadzą równowagę i poczucie nowoczesności Twojemu wnętrzu.

Możesz również skontrastować stare z nowym. Stara ceglana ściana może nagle zyskać uroku, jeśli umieścisz na jej tle nowoczesne meble. (np. w łazience nowoczesne sanitariaty)

Ściana z cegły może mieć swój nowoczesny wyraz, dekoracyjną mieniąca się ciepłymi barwami klinkierową ścianę, można zestawić z jasnymi tynkowymi  i umeblowaniem. Dzięki temu możesz uzyskać unikalny – czysty i nowoczesny, a jednocześnie ciepły wyraz Twojego wnętrza.

Kuchnie murowane.

Poniżej przykład tradycyjnej kuchni. Nie można takiej kuchni odmówić uroku! Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć charakterystyczne białe drewno szafek. Całość kontrastuje z ciepłym drewnianym blatem. Niezwykle jest to że autorce udało się połączyć  tradycyjną formę i nowoczesnym planem otwartej kuchni.


Zdj. i projekt. artimagine.com.pl

łazienka w cegle?

Być może ta łazienka wyda ci się ciemna, ale świetny efekt osiągnęła projektantka kontrastując starą cegłę z nowoczesnymi sanitariatami.

 

none-single
Share This