Targi Dom ze strefą designu

By Marzec 13, 2017 Aktualności

W weekend 3-5 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się Targi Dom ze Strefą Designu zorganizowane przez Panią Ewę Mierzejewską, które miałam okazję oglądać. Zrobiłam parę zdjęć i pokażę wam co przykuło moją uwagę.

A w strefie designu działo się dużo. Kiedy Pantone ogłosił kolorem roku 2017 Greenery, czyli soczystą zieleń, można było się spodziewać, że zaczyna się „nowy początek”. Na targach widać było powrót do natury , akcenty stylu etno, boho, drewno najwyższej próby a do tego splendor, blichtr i blask.

 

Po pierwsze polska premiera marki Arcarol, czyli surowe, odzyskane drewno zatopione w żywicy epoksydowej, która wyglądem przypomina szkło. Kolekcja Fungi jak sama nazwa wskazuje to drewno z grzybami. Dzięki specjalnej metodzie podczas procesu zatapiania drewno zachowuje swoją niepowtarzalną strukturę i nie ulega dalszemu rozpadowi, jakby zastyga w czasie.


Potem mogliśmy podziwiać szeroki asortyment butików i showroomów.

Butik BBHome posiada w ofercie między innymi: niezwykłe poduszki projektu mistrza Christiana Lacroix oraz duży wybór pięknych luster. Wyobraźmy sobie takie lustro  wiszące w łazience nad umywalką.

 

Sklep Archidzieło to przede wszystkim klasyka i elegancja. Na uwagę zasługują tu pięknie wyeksponowane lampy stołowe, od klasycznych poprzez bardziej awangardowe oraz najwyższej jakości perfumy do domu. Zapach skóry i jaśminu do sypialni? Poproszę!

 

Moje serce zdobyła jednak ekspozycja showroomu Dutchhouse. Wiklinowy fotel, plecione ażurowe akcesoria, drewniany stół i soczysta zieleń w tle. Letni ogród to wszystko czego pragnę w tym roku!

Drewno:

Krzesła kawiarniane Ton w nowej odsłonie, drewno gięte to świetna inwestycja, która nie wychodzi z mody.

Newood to polska marka prezentująca ponadczasowe wzornictwo. Brawo!

 

Motyw: natura po stokroć a do tego malownicze dywany.

 

 

 

Trend: błysk, miedź, szkło, metal i lustra rozświetlały niemal każdą wystawę. Ten materiał, przestał się  źle kojarzyć, jest po prostu piękny!

.

Z nowości: wodoodporne tapety do łazienki włoskiej marki Wall & Deco, design z myślą o dzieciach ale nie tylko dla dzieci. Ciekawie też wyglądały głośniki udające rzeźby.

A na koniec wisienka na torcie – Wystawa Pogassi Kudlicka Gallery. Ulica Racławicka 99 to miejsce, które trzeba odwiedzić w Warszawie.

 

Join the discussion 878 komentarzy

Leave a Reply

Share This