Przegląd najnowszych trendów sof – relacja z Targów Arena Design 2017

By Marzec 20, 2017 Marzec 23rd, 2017 Aktualności

Muszę mieć nową sofę! – To uczucie towarzyszyło chyba każdemu, kto spędził trochę czasu na tegorocznych Targach w Poznaniu.

Meble tapicerowane były głównym punktem programu i w sumie było ich tak wiele, że osiem godzin wystarczyło na obejrzenie sporej ich części. Dlatego jeśli i wy planujecie zakup nowego mebla wypoczynkowego jesteście w świetnej sytuacji bo wybór jest ogromny!

Po pierwsze: sofy puzzle. Są to sofy modułowe, które składają się z kilu siedzisk. Tak naprawdę sami mamy wpływ na to jak dużą sofę stworzymy. Jej poszczególne elementy mogą mieć różną tapicerkę i taki układ, który akurat nam odpowiada. Taka sofa to świetne rozwiązanie do dużych pomieszczeń, aby wykorzystać w pełni funkcję puzzli.

Po drugie: sofa ma kolor – cóż za miła odmiana. Sofy w naturalnych odcieniach zostały zdetronizowane przez takie, które mają choć kroplę koloru. I tak zamiast beżu, szarości, brązu – mamy żółty, granat, róż, zieleń, błękit. Jednak te kolory nie są takie oczywiste jak ich nazwy. Żółty to raczej szafran. Granat jest indygo. Róż: miedziany, łososiowy, pudrowy. Błękit jest ciepły, wpadający w morskie tony. To wszystko robi wrażenie!

 

Po trzecie: Nowe sofy są leciutkie. Takie wrażenie sprawiają okucia meblowe. Cienkie długie nóżki, które udźwigną nawet sofę pokaźnych rozmiarów. Inne sofy są lekkie dzięki tkaninom takim jak np. len, lub dobrej jakości tkaninie w pastelową kratkę.

 

Po czwarte: Aksamit! Tak naprawdę to świetnej jakości poliester, który sprawia, że tkanina mieni się głębią barwy. Jeśli nie chcemy mieć sofy z aksamitu, możemy zdecydować się na kilka mieniących się poduszek. Uwierzcie, że na żywo wyglądają niesamowicie! Jeśli macie odwagę możecie znaleźć sofę ze sztruksu, a nawet…. pluszowy fotel!

Podsumowanie: 

Kupując nową sofę, która ma starczyć na kilka dobrych lat, kieruj się sercem. Taki też był temat Targów Arena Design- zmysły. Dotknij jej, usiądź na niej, dokładnie obejrzyj, zastanów się z jakim elementem natury Ci się kojarzy, poczuj ją wszystkimi zmysłami i wybierz tę, która zdobędzie Twoje serce! Ja wybrałam lnianą sofę Modalto. A Ty? Daj znać w komentarzach!

Leave a Reply

Share This