Jak powiększyć łazienke

Łazienka to szczególne miejsce, na odpoczynek, relaks i regeneracje. Wiele osób życzyłoby sobie mieć z tego powodu więcej przestrzeni. Mam dla was kilka wskazówek dzięki którym można optycznie poszerzyć łazienkę, tak by nabrała większego oddechu.

Najprostrze, po pierwsze warto używać jasnych „miękkich” kolorów, i raczej chłodnych w pastelowych odcieniach, białych, łagodnych i neutralnych. Dla kontrastu, możesz pomyśleć o asortymencie w jaskrawych kolorach, które nadadzą charakter tak jasnej łazience.

Drugim sposobem to światło. Jest kilka sposobów, natomiast jedna reguła: warto by łazienka nabrała dużo światła, można zastosować doświetlenie lampami halogenowymi, które dadzą ciekawe perłowe światło. Lub droższe rozwiązanie jasne „okno” które doświetli łazienkę bardzo rozproszonym światłem.
Ostatnio modne są diody led, gdy podświetlisz nimi elelementy wyposażenia, możesz uzyskać niesamowity efekt stylowości i lekkości.

Czysta przestrzeń. Żeby uzyskać w łazience oddech zadbaj o dużo czystej przestrzeni. Świetnie jeśli fragmenty jasnej ściany będą kontrastować z połaciami, gdzie jest wiele elementów. Możliwe, że będziesz potrzebowała zlikwidować szafkę nad umywalką, i skorzystać z ofert szafek które można zamontować pod umywalką. Przykład z szafki z Ikei możecie zobaczyć na ilustracji.

Polecam usunąć wszelkie niepotrzebne dekorację, które koncentrują niepotrzebnie wzrok i nadają uczucie wielości. Warto schować lub zastąpić wiszące suszarki. Warto się zastanowić czy można schować wystające elementy instalacji wodnej, wystające krany:) rurki, wystające wentylatory itd, spłuczki.
Najlepiej trzymać się zasady, że im mniej załamania kątów tym lepiej.

 

 

 

 

Share This