Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Kwiecień 16, 2014Aktualności

Jak na razie korzystanie z usług projektanta w Polsce nie jest aż tak popularne, jak w innych krajach- panuje powszechne przekonanie, że usługi architekta wnętrz są luksusem, na który mało kto może sobie pozwolić. Jest to oczywiście nieprawda- zarówno ceny jak i propozycje materiałów oraz elementów wyposażenia są indywidualnie dostosowane do potrzeb i możliwości nabywcy.

Najczęściej popełniane błędy

1. Bardzo często próbujemy samodzielnie rozplanować układ pomieszczeń- chcemy burzyć ściany, robić w nich otwory, zmieniać funkcje pokoi. Ignorujemy jednak elementy konstrukcyjne np. ściany nośne/działowe czy układ instalacji, co często kończy się licznymi problemami w kwestii rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza.

2. W ciągu ostatnich lat bardzo popularne stało się mieszanie skrajnie różnych elementów wystroju- np. nowoczesnych mebli z klasycznymi elementami i pastelowymi kolorami. Umiejętnie skomponowane detale faktycznie mogą dać ciekawy efekt, jednak aby go uzyskać trzeba mieć nieco doświadczenia. Często zdarza się, że po prostu przesadzamy: wnętrze okazuje się być kiczowate, pozbawione smaku i stylu- korzystając z usług projektanta z pewnością uda nam się uniknąć tego typu konsekwencji.

3. Chcąc uniknąć kosztów zatrudniamy studentów architektury bądź osoby pasjonujące się aranżacją wnętrz, co często skutkuje naszym niezadowoleniem z uzyskanych rezultatów. Musimy pamiętać, że nic nie zastąpi wieloletniego doświadczenia profesjonalnego projektanta.

4. Wiele osób wpada na pomysł zatrudnienia projektanta stosunkowo późno- mając już rozplanowaną elektrykę, częściowo rozmieszczone wnętrza czy zakupione meble. Często nie potrafimy poradzić sobie w ostatnich etapach aranżacji, czemu z pewnością zaradziłaby pomoc eksperta. Im wcześniej zatrudnimy projektanta, tym mniej niepotrzebnego stresu i nerwów.

 

Zalety płynące z usług projektanta

 

1. Już w momencie zakupu mieszkania warto pomyśleć o zatrudnieniu projektanta- im szybciej będzie miał on wgląd w tworzenie naszych wymarzonych czterech kątów, tym mniej napięcia nas czeka. Z jego pomocą unikniemy niepotrzebnych przeróbek (architekt pomoże nam rozplanować elektrykę i punkty wodno-kanalizacyjne), dzięki czemu ominą nas nadprogramowe wydatki.

Wizualizacja 3d2. Dzięki usługom profesjonalisty uzyskamy praktyczne rady i pomoc w doborze poszczególnych elementów: kolorów, dodatków, oświetlenia czy mebli. Będziemy również mogli obejrzeć przyszły wygląd wnętrz na wizualizacjach 3D, co stanowi przedsmak realnego wyglądu naszego mieszkania.

3. Zatrudniony architekt wnętrz zapewni nam również wykonanie rysunków technicznych dla wykonawców: np. dokładnie zaprojektuje układ płytek czy paneli podłogowych, ustali położenie ścian, wygląd podwieszanych sufitów oraz rozmieszczenie punktów świetlnych. Do wglądu uzyskamy również rzuty 2D zawierające pozycje sprzętów i wyposażenia.

KORZYSTAJĄC Z USŁUG PROJEKTANTA OSZCZĘDZASZ SWÓJ CZAS, NERWY ORAZ PIENIĄDZE.

Reasumując: w celu stworzenia pięknego, jedynego w swoim rodzaju mieszkania, warto zatrudnić projektanta. Dzięki wizualizacjom 3D będziemy mogli podziwiać swoje cztery kąty zanim jeszcze zostaną ostatecznie wykończone, a rysunki techniczne znacznie usprawnią pracę wykonawców. Architekt pomoże nam w odpowiednim dobraniu i skomponowaniu elementów oraz zadba o najmniejsze szczegóły- korzystając z jego usług oszczędzamy swoje nerwy, czas, a nawet pieniądze. W efekcie natomiast zyskujemy niepowtarzalne, wyjątkowe, “nasze własne” miejsce na ziemi.

 

Share This