Beton dekoracyjny we wnętrzach

By Wrzesień 3, 2013 Wrzesień 29th, 2013 Aktualności, Dekoracja ściany

Jeszcze kilkanaście lat temu beton postrzegaliśmy przede wszystkim w kategoriach rozwiązania typowo konstrukcyjnego. Z trudem wyobrażaliśmy sobie sytuację, w której miałby zagościć również we wnętrzach naszych domów.
Ostatnie lata to jednak okres, w którym poszukujemy nowych rozwiązań uatrakcyjniających nasze wnętrza. Nadal skłaniamy się przede wszystkim ku płytkom ceramicznym i ich bogatemu wyborowi, coraz częściej jednak zastanawiamy się również nad tym, jakie wrażenie na naszych gościach wywarłby beton architektoniczny nazywany również dekoracyjnym.

Pierwszymi podmiotami wykazującymi zainteresowanie rozwiązaniami tego typu były hotele, restauracje oraz kawiarnie, z czasem jednak beton dekoracyjny podbił również serca klientów indywidualnych. Okazało się przy tym, że zachwyt pod jego adresem nie był wcale chwilową modą, cechy charakteryzujące beton architektoniczne szybko przekonały bowiem do niego nawet osoby, które wcześniej nie kryły swojego sceptycyzmu. Jakie to cechy?

Beton dekoracyjny

Na pierwszy plan wysuwa się ogromna różnorodność rozwiązań, na które można liczyć wykorzystując beton dekoracyjny. W sprzedaży dostępny jest zarówno beton barwiony, jak i ten, który podkreśla najbardziej charakterystyczne cechy tego kruszywa, architekci wnętrz mogą więc realizować nawet najbardziej oryginalne projekty z jego wykonaniem. Wnętrze salonu lub kawiarni może więc przypominać taras lub dziedziniec wewnętrzny, beton architektoniczny sprawdza się jednak również wówczas, gdy używamy go w zestawieniu z innymi materiałami służącymi do dekorowania podłóg i ścian.

Osoby, które sięgają po beton dekoracyjny podkreślają jednak, że staranność jego wykonania nie jest jedynym argumentem przemawiającym za tym, aby korzystać z jego możliwości. Nawet najpiękniejsze elementy dekoracyjne nie zdają się przecież na wiele, jeśli okazuje się, że ich wytrzymałość nie spełnia oczekiwań inwestorów. W przypadku betonu architektonicznego nie ma jednak mowy o tego rodzaju ryzyku, podobnie bowiem, jak jego odpowiednik wykorzystywany na zewnątrz budynku jest on wyjątkowo trwały.
O jego uszkodzeniu nie ma mowy nawet wówczas, gdy jest on intensywnie eksploatowany, na uwagę zasługuje zaś to, że niska ścieralność betonu dekoracyjnego idzie w parze z relatywnie prostym jego czyszczeniem. Właśnie z tego powodu na jego zakup coraz częściej decydują się kolejne instytucje użyteczności publicznej, również klienci indywidualni uważają zaś, że odporność na uszkodzenia mechaniczne to cecha, której nie można lekceważyć podczas decyzji o zakupie.

Przegląd zalet betonu dekoracyjnego

beton w łazience

Osoby i firmy zainteresowane  betonem architektonicznym nie muszą martwić się również o to, że jego wygórowana cena odwiedzie ich od zakupu i sprawi, że jego opłacalność będzie musiała zostać postawiona pod znakiem zapytania. Beton dekoracyjny oferuje dziś coraz więcej firm, dzięki czemu koszt jego zakupu systematycznie spada.

http://artial.pl

Leave a Reply

Share This